Zabava

Norijada

Norijada je događaj koji svake godine okuplja maturante diljem Hrvatske. Slavljem završetka srednjoškolskog obrazovanja ulaze u novu životnu fazu. Ovakav događaj prepoznatljiv je po svojoj energičnoj atmosferi, šarenim majicama, zanimljivim natpisima i vodi.

Bjelovar je prošlog tjedna bio preplavljen veseljem. Maturanti, njih 600-tinjak, iz svih bjelovarskih srednjih škola sudjelovali su u povorci. Veselje je, 25. svibnja, započelo u jutarnjim satima te je povorka krenula kroz grad. Nešto kasnije, stigli su na staro Partizanovo igralište gdje se nastavila velika zabava.

Norijada: program

Ovogodišnji organizator norijade bila je Obrtnička škola Bjelovar, koja je za maturante priredila zabavu uz DJ-a. Dok je Gimnazija Bjelovar organizirala zasebnu norijadu za svoje maturante koja se održala u Kukavici.

Povorka i zabava

Sama norijada je, službeno, započela okupljanjem maturanata ispred škola. Jedan od ključnih dijelova norijade je povorka kroz grad. Svaka škola i razred nosili su razne rekvizite koji ih simboliziraju. Maturanti su se, praćeni glazbom, kretali ulicama, pozdravljali prolaznike i širili svoju pozitivnu energiju. Povorka je, kao i svake godine, privukla pažnju građana koji su rado izašli na ulice kako bi ih podržali i uhvatili dašak njihovog veselja.

Veseli i uzbuđeni uz zarazne ritmove glazbe maturanti su se fotografirali, plesali i pjevali. Stvorili su uspomene koje će, neki od njih, pamtiti cijeli život.

Norijada ispunjena zabavnim aktivnostima

Norijada nije događaj zbog kojeg će maturanti bit nervozni ili u nekom strahu, već je ovo prilika za zabavu i opuštanje.

“Vidjeli smo da se maturanti baš previše ne zabavljaju pa smo im onda organizirali natjecanje. Natjecanje je bilo u vožnji kante za smeće jer drugih rekvizita ovdje na igralištu trenutno nismo imali”, istaknuo je Ivan Novak, profesor u Obrtničkoj školi Bjelovar koja je ovogodišnji organizator norijade.

Maturanti su uživali u različitim aktivnostima, a na noge ih je podigao i rasplesao vlakić.

“Atmosfera je za sad dobra, nadamo se da će biti malo bolja kasnije”, komentirale su učenice Medicinske škole Bjelovar, Magdalena i Ema.

Planovi za budućnost

Budućnost ovih mladih ljudi je raznolika i puna različitih planova, ali pohvalno je to što većina maturanata ima cilj u životu. S nama su podijelili neke od svojih planova za budućnost.

“Planiram nastaviti obrazovanje i raditi preko ljeta”, istaknula je Martina iz Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar.

Patrik iz Obrtničke škole Bjelovar objasnio nam je kako će nakon školovanja pronaći i raditi posao u struci, kao tesar. Uz to, istaknuo je kako je atmosfera na norijadi odlična i kako se svi dobro zabavljaju.

Matura pred vratima

Svatko u životu ima priliku izabrati svoj put i ostvarit se kao osoba kroz razne prolaze i padove. Ovi mladi ljudi odlučili su kako se danas neće zamarati i stresirati oko mature jer danas je dan za zabavu.

“Još ću se zabavljati, a onda na faks”, rekao nam je Petar iz Tehničke škole Bjelovar.

Vanesa iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar dodala je “Vjerojatno ću upisati faks, ali neću se previše opterećivati, možda i posao… Pripreme za maturu još nisu krenule, sad će tek početi.”

“Ako prođem maturu, što čisto sumnjam, išla bih na faks, a ako ne onda raditi”, komentirala je pomalo sumnjičava Livija iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar.

“Pripreme za maturu će krenuti tek sad, ali držim fige da sve dobro prođe i da dalje idem na faks”, optimistično je rekla Nikolina iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar.

Kraj za kraj

Norijada je jedinstven i poseban događaj. To je vrijeme kada maturanti, uz podršku svojih prijatelja, obitelji i zajednice, slave svoje postignuće i raduju se budućnosti.

Norijada u Bjelovaru pokazala je kako su maturanti uživali u ovom jedinstvenom trenutku i veselo proslavili završetak srednjoškolskih dana na najbolji način.

Dan je bio pun smijeha, zabave i zajedništva, čime je označen kraj jednog veliko poglavlja i početak još većeg za sve bjelovarske maturante. Njihova norijada bila je dokaz mladenačke energije, ambicija i spremnosti za sve što ih čeka u budućnosti.