Zabava

Još jedna generacija maturanata iz Koprivnice ove subote oprašta se od školskih kolega.

Grad Koprivnica dva je dana bio centar Koprivničko-križevačke županije zbog slavlja maturanata. Slavilo se 2 dana, od 25. do 26. svibnja, što je za neke bilo premalo pa su odlučili slavlje produžiti na cijeli tjedan.

Koprivnica, poznat kao grad kulture i mladosti, svake godine u svibnju oživi slavljem maturanata. Maturantski dani tradicionalna su proslava završetka srednje škole koja se obilježava okupljanjem svih srednjih škola u Koprivnici i euforičnim slavljem koje označava kraj srednjoškolskog obrazovanja. Ova posebna manifestacija ne samo da obilježava prekretnicu u životima maturanata, nego je i prilika za zajedništvo, druženje i veselje.

“Prije svega, čestitam vam na uspješnom završetku srednjoškolskog školovanja. Nakon što uspješno položite maturu, neki od vas će nastaviti svoje školovanje na različitim fakultetima diljem Hrvatske, a neki će svoj životni put nastaviti kroz pronalazak željenog posla. U svemu tome želim vam mnogo uspjeha”, poručio je gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić.

Organizatori ove „fešte” su, kao i svake godine, sami maturanti, točnije predsjednici svih razreda srednje škole. Oni se okupe u gradskoj vijećnici i organiziraju cijeli program povodom zadnjih dana srednje škole. Gradonačelnik maturantima omogućuje prostor za slavlje, koje je svake godine na gradskom sajmištu iza bedema Bašće te u noćnom klubu „Hollywood”.

Prvi dan slavlja održao se 25.05.2023. godine u noćnom klubu „Hollywood”. Ispred ulaza u klub bio je ogroman red, a ljudi su bili iznenađeni velikom odazivu. Ulaz za sve maturante bio je besplatan, dok je za sve druge cijena ulaznice bila 5 eura. U klubu je vladalo veselje, ne samo kod maturanata već i kod ljudi koji su ove dane proživjeli prijašnjih godina. U noćnom klubu nije bilo nikakvih tučnjava i nereda, svi su došli zbog zabave i provoda.

“Ova norijada je bila vrlo profesionalna i jaka, zabavio sam se! Ponovno se vidimo iduće godine”, izjavio je Gabrijel Andrušić, učenik 3.h razreda Obrtničke škole u Koprivnici.

Za dobru atmosferu na sajmištu 26.05.2023. godine bio je već tradicionalno zadužen DJ Sebax kojem je ovo dvanaesta norijada. Zabava je krenula u 20:00 sati. Na norijadi je bilo više posjetitelja koji nisu maturanti nego samih maturanata, no tako je svake godine.

Slavilo se, pjevalo, palili su se navijački rekviziti, mahalo se razrednim zastavama što je zapravo pridonijelo veselju i cjelokupnom doživljaju norijade u Koprivnici.

„Volim puštati glazbu, pogotovo za norijadu, jer se vratim u svoje maturantske dane kad sam bio bez briga i pameti”,  rekao je Sebastijan Pancir (DJ Sebax). Zabava je trajala do kasnih jutarnjih sati, no maturantima nije bilo dosta partijanja pa su se odlučili prebaciti u gradski park gdje je „feštanje” trajalo do svitanja.

Maturantski dani u Koprivnici ne obilježavaju samo kraj srednjoškolskog obrazovanja, već slave mladost, zajedništvo i neograničene mogućnosti koje budućnost donosi. Ova proslava postala je simbol zajedništva te je i dalje omiljen događaj u srcima maturanata, pa i građana Koprivnice.

Izvor slika: Tin Ostriž