DRUŠTVO

Više od 400 maturanata iz varaždinskih srednjih škola jučer, 17. svibnja, točno u podne otplesalo je quadrillu. Tako su još jednom, zajedno s vršnjacima iz cijele Europe, pokušali srušiti svjetski rekord u zajedničkom plesanju toga francuskoga tradicionalnog plesa. Projekt je to grada Varaždina i Savjeta mladih, a za ples ih je pripremao Plesni klub D&D.

Maturante je prije plesa pozdravio gradonačelnik Goran Habuš. Maturantima je poželio sreću u budućem životu punom izazova te im poručio da uvijek budu na ponos roditelja, grada Varaždina, Varaždinske županije i Hrvatske.

Savjet mladih grada Varaždina već tradicionalno organizira završni ples maturanata u gradu Varaždinu.

„Ove godine možemo s ponosom reći da je projekt uspio! Više od 400 maturanata pleše ovogodišnju quadrillu“, rekla je predsjednica savjeta mladih grada Varaždina Vanja Horvat. Također, naglasila je inovativnosti u ovogodišnjem projektu . Naime, prvi put se održala javna generalna proba, a maturanti su tijekom mjesec dana bili informirani o samom projektu. Tom se prilikom i zahvalila plesnom klubu D&D, koji je omogućio realizaciju projekta.

Generalna proba prije tjedan dana i peti ples, koji se dosad nije plesao u Varaždinu, noviteti su ovogodišnje quadrille, koju je pripremao plesni klub D&D.

„To je tradicija koja se u Hrvatskoj pleše više godina. U Osječko-baranjskoj županiji pleše se već 11 godina, a ovdje osam godina“, naglasila je članica kluba Martina Behin. Maturanti su bili tradicionalno odjeveni u crvene i bijele majice, a imali su i kišobrane, koji su neizostavni dio plesa.

„Jako sam zadovoljna plesom. Ovo je bilo iskustvo za pamćenje“, rekla je učenica Druge gimnazije Varaždin. Maturanti su, zadovoljni otplesanom quadrillom, snimili i milenijsku fotografiju iz zraka, a kasnije nastavljaju sa zabavom koju će zaključiti u diskoklubu Šampion u Domašincu. Iako Guinessov rekord u plesanju quadrille ove godine nije srušen, odaziv maturanata bio je uistinu velik. A da je ovogodišnji ples bio uspješan, potvrdila je i mnogobrojna publika koja je uživala u ritmu quadrille.