Hrvatska

U nedjelju 06. lipnja 2021. je tijekom dana u zagrebačkom kvartu Dubrava, točnije u naselju Studentski grad, uočena zmija. Fotografirana je na ogradi dječjeg parka za vrijeme opuštenog sunčanja.

Građani koji su se sa svojom djecom zatekli u parku, prvo su pomislili da se radi o igrački, no onda je ta „igračka“ bocnula dijete.

U nedjelju je na Facebook stranici Dubrava.hr osvanula fotografija zmije koja se sunča na ogradi dječjeg igrališta. Fotografiju je snimio građanin, koji se sa svojom djecom u tom trenutku zatekao u parku. Mnogi su ostali zgroženi prizorom.

Izvor: Screenshot s Facebook stranice Dubrava.hr

Jedan građanin je u komentaru naveo kako je zmija upiknula njegovo dijete, no nije bilo posljedica s obzirom na to da zmija nije otrovna.

„Mala je otišla do nje dok sam ja pričao s nekim, i upiknula ju je za podlakticu, ništa strašno.“ – glasio je komentar.

Građani su pozvali nadležna tijela da uklone zmiju, no odgovorili su im kako zmija nije opasna te da je puste na miru.

Sudeći prema fotografiji, očito je da se radi o bezopasnoj zmiji bjelouški ili bjelici, no zbog svoje veličine ipak tjera strah u kosti. Više o ovim vrstama zmija možete pročitati na stranici zoološkog vrta u Zagrebu.

Mnogi su se i našalili na ovu temu, izdvojili smo par komentara.

„Možda je to onaj kućni ljubimac koji je odgmizao u Markuševcu.“

„Kad je Studenac postao ZOO?“

„Bar nema miševa i štakora oko dječjeg igrališta…bude sve popapala ova bjelouška.“

Naslovna fotografija preuzeta s platforme Unsplash.