DRUŠTVO

Sveučilišni centar Koprivnica danas je bio organizator posljednjeg dana Festivala znanosti koji se održao od 23. do 26. travnja. Istovremeno je održavan i Dan otvorenih vrata. Festival znanosti svečano je zatvoren u 14 sati u šatoru ispred Sveučilišta.

Prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Anica Hunjet, govorom je zatvorila festival. Zahvalila je svima koji su sudjelovali u održavanju festivala, od prorektora, rektora, pokrovitelja, profesora do studenata i predavača.

O Festivalu

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti informiranjem o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanjem javne percepcije znanstvenika te motiviranjem mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Svake godine Festival istražuje različite teme važne za društvo, a tema ovogodišnjeg Festivala bila je inteligencija. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Izvor: Lara Sekulić

Bogat raspored predavanja raznih stručnjaka ispunio je dane Festivala znanosti. Posjetitelji su imali priliku sudjelovati u zanimljivim predavanjima koja su obuhvatila širok spektar znanstvenih tema. Stručnjaci su podijelili svoje znanje, iskustvo i perspektive s posjetiteljima potičući tako dublje razumijevanje i raspravu o ključnim pitanjima u znanosti i tehnologiji. Predavanja nisu pružila samo edukativno iskustvo, već i inspiraciju za daljnji rad u znanstvenoj zajednici.

Učenici srednjih škola posjetili Festival

Budući da su organizirane grupe srednjoškolaca koji su imali priliku upoznati se s različitim studijskim programima i razgovarati sa studentima, Dan otvorenih vrata na Sveučilištu bio je izuzetno uspješan. Svi su bili oduševljeni što su mogli postavljati pitanja, istraživati ​​mogućnosti studijskih smjerova i dobiti uvid u život na Sveučilištu.

Bivši student smjera Medijski dizajn, koji je kao DJ šatora bio zadužen za dobro ozračje, izjavio je: ,,Profesor Periša je meni bio mentor na faksu i tu smo kliknuli kao profesor i student. Stalno me je gurao u svim smjerovima s kojima sam se bavio. I s fotografijom i s muzikom, i zbog njega sam sada tu. Krenulo je kao volontiranje, onda dok sam završio faks, zvali su me sa Sveučilišta.”

Ukoliko želite vidjeti kako je prošao ovaj Festival u Koprivnici, pratite naš Instagram profil.