Hrana

Ne kaže se bez razloga da ljubav ide kroz želudac, hrana na Sveučilištu Sjever čisti je dokaz. Naime, Studentski centar Varaždin već je niz godina zadužen za okusne pupoljke naših studenata. Niti ove godine nas nije razočarao.

Otvorili smo vrata, kad ono hrana!

Povodom Dana znanosti i Dana otvorenih vrata danas smo se predstavili srednjim školama. Također izvrsno vrijeme kao šlag na torti začinilo je ovaj radni dan. Ili bolje rečeno zasladilo. U prostorijama Sveučilišta Sjever u Koprivnici moglo se vidjeti mnoštvo učenika. Upoznali smo ih s našim profesorima i studentima, ali ih kućama nismo pustili praznih ruku. Ili bolje rečeno praznog trbuha? Posjetitelji su uz brojne programe bili okrijepljeni bogatom gastronomskom ponudom. Već godinama ju priprema Studentski centar Varaždin. U samom centru šatora stajo je on! Stol prepun hrane.

Tko je “reko” da Sjever nije eko?

Na ulazu u šator studenti prehrambene tehnologije nudili su organske ekosokove. Sokovi su bili napravljeni od raznolikog voća: naranče, hibiskusa, limete i limuna… Potpuno prirodnim sokovima studenti su pokazali kako se brinu o svom zdravlju. Tako i o zdravlju posjetitelja. Odlična hrana i zdravo piće, ima li bolje priče?

“Ništa se nije bacalo, sve se iskoristilo! Ostatke koji su izlazili na kraju uređaja za sok smo prosljedili kolegama s odjela Ambalaža, recikliranje i zaštita okoliša. Oni su onda svojim uređajem proizvodili eterično ulje.” Zadovoljan izvršavanjem svojih današnjih obveza, izjavio je student Filip Bosilj.

Izvor: Lara Sekulić

Osim osvježavajućih pića, posjetitelji su mogli degustirati i vege pizzu te “čvarkuše”. One su gastronomski
specijalitet Podravine. Isto su nam tako kanapei preliveni sirom oduzimali dah. U moru salata, svoje mjesto našla je i salata od tune s makaronima. Jedno lagano jelo koje je prigodno za sve situacije. Među slasticama mjesto je zauzeo i sladoled s borovnicama i drugim bobičastim voćem. Nestao je u svega deset minuta. Time samo potvrđuje svoju kvalitetu.
Studentica Tina izjavila je kako joj se sviđa ponuda jela. “Puno sam pojela, ne znam gdje mi je to sve stalo, odlična ponuda. Obožavam ovakve dane! Nadam se da će ih u budućnosti biti što više”. Na Sveučilištu Sjever osim što dobro učimo dobro i jedemo. Međutim sve što je lijepo kratko traje. Dogodine dođi i ti, pa se uvjeri!