Studenti

U novom dvobroju časopisa za kulturu, umjetnost i znanost Autsajderski fragmenti, koji uređuje dr. sc. Boris Beck s Odjela za novinarstvo Sveučilišta Sjever, središnji je dio posvećen radovima koji problematiziraju slike žena u politici, medijima i kulturi. Među njima nalaze se i tri rada studentica novinarstva sa Sveučilišta Sjever: Društvo bez žena Marije Tomljanović, Žena u medijima – seksualni objekt podčinjen htijenjima i potrebama muškaraca Ane Marije Marković i Harajuku kultura kao izraz otpora prema tradiciji Maje Hanžeković.

I u prvome elektroničkom zborniku radova Dana Marije Jurić Zagorke 2014. Uzduž i poprijeko: brak, zakon i intimno građanstvo u povijesnoj i suvremenoj perspektivi objavljeno je 17 znanstvenih radova koji kroz Zagorkin književni opus propituju teme građanske intime. Središnja cjelina zbornika donosi i rad Hrvatica – za ženu i dom koji su u suautorstvu napisali dr. sc. Lidija Dujić s Odjela za novinarstvo Sveučilišta Sjever i studenti novinarstva Slavica Trgovac Martan i Slobodan Popratnjak.

Svi radovi nastali su u okviru kolegija Kultura, stil, život i rod pod mentorstvom dr. sc. Lidije Dujić, a dostupni su u Sveučilišnoj knjižnici Sveučilišnog centra Koprivnica.