Studentski

Ove nedjelje se tradicionalno pali prva adventska svijeća, a narednih nedjelja tri preostale – sve do Božića. Većinu studenata pritišću rokovi za seminare i kolokvije te baš i nisu u mogućnosti uživati u čarima adventa.

No, kako blagdanski duh ne bi u potpunosti izostao, donosimo vam ideje oko izrade adventskog vjenčića. Moći ćete ukrasiti svoja četiri studentska zida.

Potrebno vam je:

– nekoliko ukrasa
– četiri svijeće
– zimzelene grane
– ljepilo, žica i škare.

Možete koristiti i kuglice, anđele, suho voće, mašne, kore cimeta, šljokice, trakice… Dajte si mašti na volju.

Kako biste si olakšali izradu, kupite slamnati ili plastični kolut oko kojeg ćete savijati grančice i povezivati ih tankom špagom (najbolje žicom). Možete se poslužiti i raznim dekorativnim tanjurićima na koje ćete nizati adventske svijeće i razne ukrase.

Nije vam potrebno puno vremena, a ni novaca kako bi studentske muke učinili ljepšima i ugodnijima. Igrajte se bojama i dezenima, iskušajte svoju kreativnost i uljepšajte svoj dnevni boravak.