Hrvatska

Ministarstvo socijalne politike i mladih će s 3,5 milijuna kuna putem javnog natječaja financirati prevenciju nasilja među djecom i mladima.

Dislajkam mržnju na internetu, Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, i Stop nasilju u školama samo su neki od brojnih programa i aktivnosti kojima je cilj zaustaviti nasilje među djecom i mladima.

Na natječaj koji je raspisan u srijedu mogu se javiti udruge koje se bave prevencijom nasilja među djecom i mladima, a među prioritetnim područjima su i prevencija nasilja u partnerskim vezama među mladima te prevencija elektroničkog nasilja kojem je zbog korištenja interneta, računala i drugih sredstava komuniciranja na daljinu svakodnevno izloženo sve više djece i mladih.

Uvjete natječaja i rok za prijavu (29. svibnja) objavilo je Ministarstvo socijalne politike i mladih na svojoj mrežnoj stranici.