Info

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta objavilo je danas na svojim internetskim stranicama sva pristigla očitovanja u javnoj raspravi o prijedlogu Zakona o prijenosu osnivačkih prava nad Sveučilištem Sjever na Republiku Hrvatsku.

U raspravi koja je trajala od 8. travnja do 20. travnja ukupno je na adresu Ministarstva pristiglo 383 očitovanja, od kojih se čak 381 pozitivno određuje prema prijedlogu Zakona, jedno je neutralno, a jedno neispunjeno.

Riječ je zapravo o drugom dijelu javne rasprave o Sveučilištu Sjever u kojem se raspravljalo o konkretnom prijedlogu Zakona kojim bi Sveučilište Sjever trebalo postati osmo javno sveučilište u Hrvatskoj.

U prvom se dijelu zainteresirana javnost mogla izjasniti o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka prijedloga zakona. Tada je u ministarstvo pristiglo 175 očitovanja od kojih se 169 odnosilo na podršku predloženom prijenosu osnivačkih prava nad Sveučilištem Sjever na državu, a šest ih se tome protivilo.

Očekuje se da Zakon o Sveučilištu Sjever uskoro dođe na dnevni red Vlade, nakon čega bi se, prihvati ili ga, uskoro trebao naći i na glasovanju u Saboru.