KULTURA

U kinu Velebit na Zrinskom trgu u Koprivnici u ponedjeljak, 27. travnja, u 12 sati premijerno će se prikazati dokumentarni film Ivan Generalić – Slikar svoje zemlje.

Muzej grada Koprivnice i HRT u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Koprivnica pozivaju sve zainteresirane, a ulaz je besplatan.

Ivan Generalić začetnik je suvremene hrvatske naivne umjetnosti i ključni predstavnik Hlebinske škole. Svoje je radove samostalno izlagao u Parizu, New Yorku i Bruxellesu. Sudjelovao je u mnogim grupnim izložbama u Bratislavi, Šangaju, Pekingu, Tokiju, Madridu… Preminuo je 27. studenoga 1992. u Općoj bolnici u Koprivnici.

Scenaristi filma su Milan Bešlić i Miljenko Bukovčan, redatelj je Miljenko Bukovčan, a urednik Milan Bešlić.