Studenti

Savez sportskih udruga Sveučilišta Sjever i Odbojkaška udruga Sveučilišta Sjever u suradnji s Hrvatskim akademskim sportskim savezom i Sveučilištem Sjever organizirali su međunarodni odbojkaški turnir povodom studentskog dana sporta.

Turnir je održan u Varaždinu 23.05.2015. godine u sportskoj dvorani Graberje. Sudjelovale su ekipe pet visokoškolskih ustanova iz Hrvatske i susjednih zemalja: Međimursko Veleučilište u Čakovcu, Almamater Europaea Maribor, Sveučilište Jurja Dobrile Pula, Sveučilište Panonija Nagykanisza i Sveučišta Sjever.

Turnir je odigran po ligaškom sustavu u kojem su svi sudionici igrali međusobno. Najuspješniji su bili predstavnici Sveučilišta Jurja Dobrile iz Pule, koji su pobijedili sve protivnike i osvojili natjecanje s maksimalnih deset osvojenih bodova.

Momčad Sveučilišta Sjever je završila treća, s dva poraza i dvije pobjede.

Natjecanje je trajalo od 10 do 17:30 sati, kada je održano proglašenje pobjednika, te podjela odličja i diploma sudionicima.

Rezultati

Međimursko veleučilište u Čakovcu – Almamater Europaea Maribor          0:2
Sveučilište Jurja Dobrile Pula – Sveučilište Panonija Nagykanisza               2:0

2.kolo