SPORT

Studentski dan sporta, koji se održava 14. svibnja, u Varaždinu je obilježen međunarodnim turnirom u odbojci i street-košarci. Događaj je organizirala Odbojkaška udruga Sveučilišta Sjever s dijelom Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever, i to u suradnji s Hrvatskim akademskim sportskim savezom i Sveučilištem Sjever.

Svečano otvaranje održano je 9:50, a natjecanja su počela u 10:00. Međunarodni karakter ovom natjecanju dao je nastup ekipa sa veučilišta Alma Mater Europaea Maribor i Fakulteta za gradbeništvo Maribor, uz koje su nastupile i četiri hrvatske ekipe – Međimursko Veleučilište u Čakovcu, Sveučilište Sjever, Fakultet organizacije i informatike Varaždin i Filozofski fakultet Zagreb.

Premda je bilo predviđeno da se košarkaški turnir održi na Trgu kralja Tomislava, zbog lošeg su se vremena košarkaši pridružili odbojkašima u sportskoj dvorani Graberje. Nepredviđena promjena nije nimalo umanjila spektakularnost street-košarke pa su gledatelji mogli uživati u nekim zaista sjajnim potezima igrača ovoga atraktivnog sporta. Nakon pet kola, u kojima su snage međusobno odmjerile sve momčadi, najuspješniji su bili košarkaši Filozofskog fakulteta u Zagrebu, koji su bez poraza osvojili prvo mjesto.

IMG_8626

I odbojkaški je turnir odigran prema ligaškom sustavu. U odbojci su gosti iz Slovenije bili uspješniji od domaćih momčadi. O pobjedniku je odlučio njihov međusobni susret u drugom kolu, u kojem su odbojkaši Alma Mater Europaea s 2 : 0 u setovima pobijedili Fakultet za gradbeništvo Maribor, na kraju zasluženo osvojivši titulu pobjednika turnira.

Tri su prvoplasirane momčadi u svakom sportu podigle pehare, a svi su sudionici natjecanja ovog turnira ponijeli ugodne uspomene na sjajno sportsko natjecanje i druženje s kolegama s drugih sveučilišta. Jedino za čime možemo žaliti jest to što je kiša pokvarila plan, zbog čega se street-košarka nije odigrala na gradskom Korzu, gdje bi veći broj Varaždinaca mogao uživati u majstorijama uličnih košarkaša.