Književnost

Bliži se 20 godina od bitke za Hogwarts, a povodom toga djelatnici knjižnice Fran Galović u subotu, 5. svibnja 2018., organiziraju kviz i kreativnu radionicu na temu Harryja Pottera. Program će započeti u 10.00 sati u čitaonici tiska na prvom katu, a druženju će se pridružiti članovi Ministarstva Magije Hrvatska – udruge ljubitelja serijala o čarobnjačkom svijetu J. K. Rowling.

Ministarstvo Magije Hrvatska svojim je radom započelo u svibnju 2016. godine, a glavni je cilj okupiti obožavatelje Harryja Pottera i J. K. Rowling. Kako magija nikad ne bi prestala, jednom ili dvaput mjesečno se organiziraju razni kvizovi, predavanja, tematski eventi i radionice za djecu i odrasle.

Članom mogu postati svi s navršenih 11 godina, a sve maloljetne osobe za učlanjenje trebaju suglasnost roditelja ili skrbnika. U udruzi razlikuju nekoliko vrsta članstva – mladi član, redovni član, potpomažući član te počasni član. Članarina iznosi 100 kn i naplaćuje se jednom godišnje, a pri učlanjenju u udrugu članovi dobivaju člansku iskaznicu, pismo iz Hogwartsa, kartu za Hogwarts express, privjesak za ključeve i poklone sponzora. Također, članovi popunjavaju pristupnicu s osobnim podacima te ih se svrstava u pripadajući dom. Možda ste baš i vi, kao Harry, Ron i Hermione, pravi članovi Gryffindora!

15032673_721453928021606_8900715015588061268_n

Uz gostovanje članova Ministarstva Magije Hrvatska u izlozima knjižnice, od 1. do 7. svibnja, moći će se razgledati izložba „Harry Potter – 20 godina magije“, na kojoj će posjetitelji vidjeti knjige, artefakte i druge dekoracije iz svijeta Harryja Pottera uz 20. godišnjicu bitke za Hogwarts iz serijala.

Program je namijenjen prvenstveno za osnovnoškolce i srednjoškolce, ali i za sve one koji su pratili serijal. Svi zainteresirani za kviz mogu se prijaviti do 2. svibnja 2018. na mailove valentina@knjiznica-koprivnica.hr, petra@knjiznica-koprivnica.hr, osobnim dolaskom u Dječji odjel knjižnice ili na broj 622-363 (106 ili 115).