SPORT

Liga prvaka se vratila nakon utakmice između Bayerna i Real Madrida. Jučer je odigrana druga polufinalna utakmica između Borussia Dortmund i PSG-a na stadionu Signal Iduna Park (Dortmund). Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:0 za domaćine.

Susreti u grupnoj fazi

Borussia Dortmund i PSG već su se susreli u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka u grupnoj fazi. U prvom susretu grupne faze bolji je bio PSG na domaćem terenu, gdje je pobijedio rezultatom 2:0, a golove su postigli Mbappe i Hakimi. Drugi susret u Dortmundu završio je remijem, a golove su zabijali Adeyemi za Borussiju i Zaire-Emery za PSG.

Liga prvaka: sastavi

Borussia Dortmund u ovoj utakmici ne može računati na Duranville, Bensebaini, Haller, Hummels, Malen, Sabitzer. Trener Edin Terzić odlučio se za sljedeću početnu postavu: Kobel – Ryerson, Schlotterbeck, Hummels, Maatsen – Can, Sabitzer – Sancho, Fullkrug, Adeyemi

PSG pak nema veliku listu igrača na koje ne može računati, njih samo troje: Kimpembe, Kurzawa, Rico. Luis Enrique od prve minute na travnjak šalje sljedeću postavu: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Nuno Mendes – Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery – Barcola, Mbappe, Dembele.

Niclas Füllkrug
Izvor: UEFA Champions League

Prvo poluvrijeme

Prvi udarac u utakmici uputio je Dembele prema vratima Kobela u 11. minuti, ali neprecizno. Nekoliko minuta kasnije u 14. minuti Borussia je stvorila veliku priliku, no Donnarumma je zatvario bliži kut i obranio udarac Sabitzera. U 19. minuti po prvi puta Taylor je posegnuo za kartonima te Maatsen dobiva žuti karton. Odličnom loptom preko cijelog terena Schlotterbeck asistira Fullkurga i tako Borussia dolazi do vodstva. U pokušaju blokiranja Fullkurga ozlijedio se obrambeni igrač PSG-a Hernandez te u 42. minuti izlazi iz igre, a u igru ulazi Beraldo. Zadnja velika prilika u prvom poluvremenu je u 44. minuti kada Sabitzer unutar šesnaesterca pucao u lijevu stranu gola, no Donnnarumma brani.

Drugo poluvrijeme

Na samom početku drugog poluvremena, u 51. minuti, odličan udarac Mbappea prema drugom kutu gola Borussie, no pogađa vratnicu. U istoj akciji Hakimi pogodio je još jednu vratnicu. U 53. minuti nastavio se pritisak PSG-a i Mbappe je ponovno pogodio vrata, no Kobel je obranio. Odličan ubačaj PSG-a u 56. minuti, no Ruiz je glavom loptu poslao pored gola. Sancho se probio po boku i odlično dodao loptu Fullkrugu koji je promašio gol. Fullkrug je nakon duela pao u šesnaestercu i igrači Borussie i trener Terzić tražili jedanaesterac, no Taylor je pustio igru da se nastavi. Još jedna odlična prilika Borussie proizašla je iz ubačaja te je Fullkrug loptu glavom poslao preko gola. PSG ponovno stvara priliku pred vratima Borussie, no Kobel je obranio i obrambeni igrači očistili su loptu. Još jedna neiskorištena šansa Dembelea s 14 metara dogodila se u 80. minuti.

Sljedeća polufinalna utakmica Lige prvaka na rasporedu je 7. svibnja na stadionu Parc des Princes između PSG-a i Borussia Dortmund kada će se saznati prvi finalista ovgodišnjeg izdanja natjecanja. Dan nakon 8. svibnja na stadionu Santiago Bernabeu saznati će se drugi finalist Lige prvaka.