SPORT

Liga prvaka vratila se nakon dvotjedne pauze. Jučer je odigrana prva polufinalna utakmica između Bayerna i Real Madrida na Allianz Areni (München). Nakon 90 minuta utakmice rezultat je bio 2:2. Danas se igra druga polufinalna utakmica između Borussie Dortmund i PSG-a na stadionu Signal Iduna Park (Dortmund).

Liga prvaka bez određenih igrača

Zbog velikog broja ozlijeđenih igrača, trener Tuchel morao se prilagoditi te je Bayern u utakmicu ušao u sljedećem sastavu: Neuer – Kimmich, De Ligt, Kim Min Jae, Mazraoui – Laimer, Goretzka – Sane, Müller, Musiala – Kane.

S druge strane, Ancelotti za prvu polufinalnu utakmicu nije mogao računati na Davida Alabu zbog ozljede koljena i Danija Carvajalu zbog žutih kartona. Tako su u utakmicu ušli u sljedećem sastavu: Lunin – Lucas Vázquez, Nacho, Rüdiger, Mendy – Kroos, Tchouaméni, Valverde, Bellingham – Vinicius i Rodrygo.

Ovi klubovi glavni su među favoritima za osvajanje ovogodišnjeg izdanja elitnog natjecanja zbog povijesti u natjecanju. Naime, Bayern je kroz povijest 6 puta osvojio Ligu prvaka. Real Madrid je najuspješniji klub u povijesti ovog natjecanja s 14 titula.

Prvo poluvrijeme

Bayern je vršio pritisak i dominirao utakmicom od samog početka. Preokret se dogodio u 24. minuti, kada je Kroos odlično asistirao Viniciusu Junioru koji zabija i dovodi Real u vodstvo. U 42. minuti Bayernu se otvorila nova prilika slobodnim udarcem na rubu šesnaesterca, no Kane je loptu poslao pored gola.

Drugo poluvrijeme

Početkom drugog poluvremena Bayern se otvorio i pritiskom dolazi do izjednačenja rezultata u 53. minuti. Asistirao je Laimer, a gol je postigao Sane. U 57. minuti dosuđen je jedanaesterac i Kane ga zabija te dovodi Bayern u vodstvo. Nakon preokreta, Real Madrid se otvorio i dominirao utakmicom. U 75. minuti u igru je ušao naš Luka Modrić. Do izjednačenja i konačnog rezultata Real Madrid dolazi jedanaestercem koji Vinicius Junior uspješno realizira.

Liga prvaka mnogima je omiljeni način razonode. Druga utakmica ovog polufinalnog para igrat će se na Santiago Bernabeu 8. svibnja.