Info

Ukupno četvrto mjesto osvojili su studenti Sveučilišta Sjever na atletskom prvenstvu koje je u organizaciji Hrvatskoga akademskoga sportskog saveza održano 26. svibnja u Zagrebu.

Sa Sjevera je na prvenstvo otišlo deset studenata. U bacanju kugle predstavljali su nas Ivan Pavić i Mirko Mićuda. U skoku u vis natjecali su se Petar Klenček i Bruno Ribić koji je zajedno s Filipom Dolencem nastupio i u skoku u dalj. Na 1500 metara trčali su Marcel Labaš i Juro Buljan, a na 400 Boris Spitzer i Dominik Bručić. Štafetu koja je nastupila na utrci 4×100 metara činili su Goran Čanadi, Boris Spitzer, Filip Dolenc i Marcel Labaš, a Čanadi je na 100 metara trčao i u pojedinačnoj utrci.

Medaljama su se okitili Mirko Mićuda, koji je bio treći u bacanju kugle, i Marcel Labaš s trećim mjestom u utrci na 1500 metara.

osvajaci medalja

Ovaj je uspjeh još veći ako se na umu ima to da je naša ekipa prvi put sudjelovala na atletskom prvenstvu i da ih je samo jedan bod dijelio od trećeg, a tri boda od drugog mjesta.