Glazba

Večeras, 11.svibnja u 19.30 sati u Velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole u Varaždinu koncert će održati gitarist Vanja Posavec. Ulaz je slobodan.

Vanja je rođen 1992. u Koprivnici, a gitaru počeo svirati s deset godina. Od 2002.-2007. polazi Osnovnu glazbenu školu Fortunat Pintarić u Koprivnici, u klasi prof. Antonia Rumenovića. Srednju Glazbenu školu završio je 2011. u klasi prof. Morena Vincekovića, u Varaždinu, gdje paralelno pohađa i gimnaziju. Trenutno je student četvrte godine na Leopold Mozart Zentrumu u Augsburgu, u Njemačkoj u klasi prof. Takea Sata.

Osvajao je mnogobrojne nagrade na međunarodnim  natjecanjima u Sloveniji, Italiji i Hrvatskoj , kao solist te kao član dua. Na programu su djela gitarskih klasika, ali i Bacha.