SVEUČILIŠTE SJEVER

Doktor tehničkih znanosti i zamjenik predsjednika Hrvatske akademije tehničkih znanosti Vilko Žiljak 11. lipnja posjetio je Medijsko sveučilište gdje je održao predavanje Dizajn zaštitne grafike u sklopu kolegija Uvod u dizajn. Stručnjak u primjeni računalske, informatičke i grafičke tehnike studente je uveo u svijet grafičke tehnologije s posebnim naglaskom na zaštitni dizajn.

Posebno je zanimljiva bila prezentacija moći infracrvenog svjetla. Proučavale su se slike, novčanice, jakne, ali i biljke i crno vino koje pod infracrvenim svijetlom zapravo nije crno, već prozirno što je posebno iznenadilo studente. Prema reakcijama studenata, čini se kako su uživali u predavanju i doživjeli dizajn na jedan sasvim nov način.