SPORT

Hrvatski nogometaši otvorili Svjetsko Prvenstvo bez golova, 0:0 protiv Maroka. Prvo poluvrijeme počelo je nervozno od strane Marokanaca što je rezultiralo prvom prilikom koju nismo iskoristili. Vatreni su pritiskali te u 16. minuti Perišić puca s 30 metara udaljenosti, ali lopta nažalost nije htjela ući u mrežu. Marokanci su u međuvremenu imali nekoliko prilika koje na našu sreću nisu iskoristili. Nakon početne nervoze obje reprezentacije Vatreni su počeli igrati bolje te na kraju prvoga poluvremena odlična akcija i prilika Vlašića koji pogađa marokanskog vratara. U sudačkoj nadoknadi nakon velike gužve u šesnaestercu Modrić koristi priliku, ali lopta odlazi malo iznad gola.

Na početku drugog poluvremena Nikola Vlašić zbog ozljede izlazi iz igre, a zamjenjuje ga Mario Pašalić. Obje reprezentacije su imale svoje šanse na početku koje nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Marokanci su sve više prijetili i u 65. minuti Hakimi ispaljuje bombu koja odlazi daleko od gola. U 70. minuti Livaja ulazi umjesto Kramarića, a minutu kasnije prilika Livaje, ali lopta odlazi u korner. Vatreni su imali svoje prilike, ali ih nisu uspjeli iskoristiti i na kraju je utakmica završila bez pogodaka. Sljedeću utakmicu igramo protiv Kanade u nedjelju i morat ćemo zaigrati bolje nego danas ako hoćemo ostvariti još jedan dobar rezultat na Svjetskom Prvenstvu.

Postava:

Maroko: Bounou – Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui (od 60. Attiat-Allal) – Ounahi (od 82. Sabiri), Amrabat, Amallah – Ziyech, En Nesyri(od 82. Hamdallah), Boufal (od 65. Abde)

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić (od 79. Majer) – Vlašić (od 46. Pašalić), Kramarić (od 71. Livaja), Perišić (od 90. Oršić)