SPORT

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je protiv Argentinske reprezentacije u jučerašnjem polufinalu svjetskog prvenstva u Kataru rezultatom 3:0 te su se Argentinci plasirali u finale gdje će se boriti za prvo mjesto s Francuskom ili Marokom.

Utakmica se odigrala 13. prosinca u 20:00 sati te se izvodila pod budnim okom talijanskog suca Daniela Orsata. Već u 32. minuti uslijedio je argentinski napad na hrvatski gol u kojem je došlo do sudara vratara Dominika Livakovića i Juliana Alvareza. Livaković i Kovačić su dobili žute kartone te je sudac sudio kazneni udarac za Argentinu u kojem je Messi zabio prvi gol. Ubrzo zatim, u 39. minuti, Alvarez je zabio drugi gol s Messijevom asistencijom.

U prvim minutama drugog poluvremena hrvatski izbornik Zlatko Dalić izmijenio je nekoliko igrača. Brozovića je zamijenio Petković, Pašalića Vlašić, a Sosu Oršić. S argentinske strane, Paredesa je zamijenio Lisandro Martinez. U 68. minuti, argentinski je branič Cristiano Romero dobio žuti karton, nakon čega je  minutu kasnije Julian Alvarez zabio svoj drugi gol za konačni rezultat 3:0, također Messijevom asistencijom. Nakon četvrtog, žutog kartona kojeg je dobio Nicolas Otamendi, utakmica se mirno privodila kraju pa su izbornici vrijeme iskoristili za uvođenje promjena u postavi. U hrvatskom timu, Kramarića je zamijenio Livaja, Modrića Majer, a u Argentini De Paula Palacios, Alvareza Dybala, Mac Allistera Correa i Molina Foyth.

Nakon 4-minutne nadoknade, sudac je svirao kraj utakmice i pobjedu argentinske momčadi koja će se boriti u finalu. Vatrenima sada slijedi utakmica za treće mjesto u subotu s gubitnikom sutrašnje utakmice između Maroka i Francuske.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić naglasio je kako su Vatreni dali svoj maksimum te kako jednostavno nisu imali sreće. „Ne mogu dečkima zamjeriti. Dali su sve od sebe. Sada treba skupiti glave i pripremiti se za ono što nas čeka. Bio je ovo zaslužen poraz“, zaključio je izbornik.

Fotografije: Screenshot/YouTube, Pixabay.com