TOP TEME

Dok obrazovni sustav u Republici Hrvatskoj često potresaju afere kupnje ispita, u gradu Osijeku dogodila se inovacija. 25ogodišnji student jednog Osječkog fakulteta do akademskog naziva sveučilišni prvostupnik došao je krivotvoreći potpise i ocjene.

U razdoblju od veljače 2009. do srpnja 2013. godine Osječanin je lažirao potpise i sam upisivao ocjene za više ispita na osječkom fakultetu. Student je na kraju dobio svjedodžbu o završenom studiju iako ispite uopće nije polagao. Time je počinio kaznena djela ovjeravanje neistinitog sadržaja i krivotvorenje isprave, priopćili su iz Policijske uprave osječko-baranjske.

Ovo nije prvi slučaj uočenih nepravilnosti na osječkom sveučilištu. Prije nešto više od godinu dana USKOK je proveo veliku akciju na osječkom Ekonomskom fakultetu.