SVEUČILIŠTE SJEVER

Studenti treće godine Medijskog dizajna ovih su dana, u sklopu svojevrsne terenske nastave iz kolegija Scenografija i Umjetnička i medijska fotografija, u Zagrebu pogledali tri izložbe, ‘odradili’ jedan obilazak te pogledali jednu kazališnu predstavu. Posjetili su Arhiv Tošo Dabac gdje su ih kustosice Marina Benažić i Ivana Janković upoznale s radom Arhiva te životom i radom velikog hrvatskog fotografa. K tome, studenti su iz prve ruke imali priliku doznati detalje o nadolazećim Danima fotografije posvećenima upravo Toši Dabcu.

Osim Arhiva, studenti su posjetili i izložbu Suvremene austrijske fotografije u Klovićevim dvorima, kao i izložbu Jugoton u Tehničkom muzeju. Na koncu su studenti posjetili Dramsko kazalište Gavella. Prije nego što su nazočili predpremijeri predstave Amadeus u Dramskom kazalištu Gavella, uz stručno vodstvo tehničkog direktora Gorana Jerosimovića obišli su cijelo kazalište te se upoznali s tijekom procesa izrade i rada na predstavi – od stolarskih, bravarskih i tapetarskih radionica, preko fundusa scenografije i kostima, krojačnice, šminke, maske do glumačke garderobe i scene.