SPORT

Nogometašice Koprivnice na domaćem terenu pobijedile su Podravinu iz Ludbrega u šestom kolu 2. HNLŽ – Sjever. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 2:2, a u drugom djelu igre Koprivničanke su se probudile i na kraju slavile s 5:4 te tako zaključile prvi dio sezone.

Domaće igračice dobro su krenule u utakmicu i povele 2:0 pogocima Petak i Bojko u prvih pola sata igre. Međutim, pred kraj prvog poluvremena Koprivničanke su se opustile i gošće su to iskoristile te izjednačile na 2:2.

Drugo poluvrijeme loše je krenulo za Koprivnicu jer su u 62. minuti Ludbrežanke zabile za vodstvo. No, Koprivničanke se brzo vraćaju u igru i već u 63. minuti Varga zabija za novo izjednačenje od 3:3. Ubrzo je Koprivnica pokazala da je bolja momčad i napunila gostujuću mrežu u 69. i 72. minuti pogocima Križanić i Varge. Na samome kraju utakmice Podravina je smanjila poraz na 5:4 i tako ostala zadnja na tablici.

Druga utakmica u prvenstvu između Podravskih Sesveta i Vrbovca završila je jednakim rezultatom 5:4, samo što su gošće ovaj puta slavile u Vrbovcu.

Nikolina Notesberg, predsjednica Ženskog nogometnog kluba Koprivnica bila je zadovoljna igrom i otkriva kakvi su planovi za dalje:

“Ako budemo na razini kao na današnjoj utakmici sa ŽNK Podravina možemo se nadati visokoj poziciji. Iskreno, mi smo kondicijski najspremnija momčad. Optimizam je prisutan, a u svakom slučaju i dalje očekujemo dobru nogometnu igru. U listopadu imamo još jednu prijateljsku utakmicu s kadetkinjama i odmah u studenome selimo u dvoranu i teretanu gdje nastavljamo s treninzima. Zimsko takmičenje nastavljamo na malonogometnim turnirima (KC liga, Futsal, Zagreb Winter Cup), ovisno o financijama.”

“Svaka pobjeda psihološki diže našu momčad”

“Uzimajući u obzir ostvarene pobjede, remije i poraze nakon kojih znamo da ima još dosta prostora za napredak, isto tako svaka pobjeda psihološki diže našu mladu momčad”, kaže Notesberg te se zahvaljuje Gradu Koprivnici na dosadašnjoj potpori.

Nakon kraja jesenske sezone prvo mjesto drži ekipa iz Vrbovca s 13 bodova, slijede ih Podravske Sesvete s 10 bodova, dok je Koprivnica treća s 8 bodova, a Podravina na začelju tablice s 2 osvojena boda.

Podsjetimo, Ženski nogometni klub Koprivnica novoosnovana je ekipa i postoji samo godinu dana te im je ovo prva sezona u Drugoj ligi.