AI

Povodom tjedna karijera, Dario Dević i Matko Buntić održali su predavanje o AI alatima u  procesu dizajna. Okupilo se mnogo studenata i profesora, a i svih ostalih djelatnika Sveučilišta.

Ovo predavanje izravno se povezuje s mnogo smjerova na Sveučilištu poput studija Medijskog dizajna ili studija Multimedije. Snažna digitalizacija medija dotiče se i AI kao alata unutar samog medijskog prostora. Tako su na tom predavanju bili i studenti Komunikologije, medija i novinarstva koji su imali drugačiji pogled na predavanje o AI alatima u procesu dizajna od ostalih. Umjetnu inteligenciju ne podržavaju svi, osobito ne oni koji se bave komunikacijom, jer ona nikada neće moći zamijeniti ljudski um u kreaciji sadržaja.

„Jako sam zadovoljna s prikazanim. Nisam sigurna da će mi biti puno od koristi, međutim nikad ne znaš!“ – mišljenja je studentica 2. godine Komunikologije, medija i novinarstva Tina.

O dojmovima, pitali smo i studenta Medijskog dizajna koji je izravnije povezan sa sadržajem samog predavanja.

„Drago mi je što vodstvo sveučilišta stalno radi na dovođenju profesionalaca povodom ovakvih evenata. Stručnost, inovacija i kreativnost su osobine kojima bih opisao Daria Devića i njegov rad. Konkretno mi se sviđa što AI alat omogućuje da ne moram toliko često korisititi photo shop.“- rekao je Domagoj, student treće godine.

Važno je napomenuti kako je na kraju predavanja bilo mnogo pitanja na koje je gost Dario Dević detaljno odgovarao. Nastojao je svakome, na stručan način, objasniti što ga zanima. Ovo je samo jedno od današnjih predavanja, a sutra nas čeka niz novih. Budite ažurni i dođite naučiti nešto novo.