SPORT

U hotelu „Sheraton“ u Zagrebu jučer je održana press konferencija uoči odlaska reprezentacije na Svjetsko prvenstvo, a na kojoj su prisustvovali i studenti Sveučilišta Sjever u sklopu kolegija „Sportsko novinarstvo“.

Nakon izbornika Zlatka Dalića, press konferenciju su nastavili igrači Mislav Oršić i Martin Erlić. Oršić uživa u Dinamu, koji ide na zimsku stanku na prvom mjestu sa šest bodova prednosti, dok se Erlić istaknuo kao bitan član Sassuola, momčadi u talijanskoj Seriji A.

Dojmovi

Studenti su prisustvovali press konferenciji HNS-a uoči Svjetskog prvenstva te su imali prilike čuti Dalićeve dojmove o reperezentaciji, ali i razmišljanja igrača unutar te iste ekipe. Dvojac koji nije dugo u reprezentaciji, Oršić nešto duže od Erlića, koji se posebno ove sezone iskazao. Obojici će to biti prvo Svjetsko prvenstvo pa su podijelili i oni svoje dojmove s publikom.

“Meni je ovo osobno prvo iskustvo. Ne znam što očekivati. O motivaciji ne treba govoriti, svi smo maksimalno spremni. Nadam se da ćemo proći skupinu. To je jedan od prvih ciljeva, vidjet ćemo za dalje.” izjavio je Oršić, a na njega se nadovezao i Erlić: “Ostvarenje sna, nema se što reći. Svi igrači sanjaju igrati na Svjetskom prvenstvu. Trebamo dobro ući, počevši od Saudijske Arabije, to je dobar test. Treba ići utakmicu po utakmicu, razmišljati o Maroku, a onda dalje. Ja sam malo manje vremena proveo s ekipom od Mislava. Super sam se uklopio. Čekao sam poziv, a sad’ kad’ sam tu, mogu više razmišljati o protivnicima. Svi dečki koji su tu mogu se nadati početnom sastavu. Najbitnije je da Hrvatska igra.” rekao je Erlić na pitanja novinara o njegovom statusu, minutaži i nadanju za početnu postavu.

Fotografija: redakcija