Uncategorized

„Knjižnica je više od knjiga – zajedno do zapošljavanja“ naziv je programa koji je Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ namijenila nezaposlenim građanima Koprivnice. Program je pokrenut sa željom da se pomogne osobama koje traže posao, nastoje se samozaposliti, dodatno obrazovati ili usavršiti.

Knjižnica je do sada djelovala kao partner Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK), na čijim je tribinama polaznike upoznavala s relevantnom literaturom u svome fondu. Posebno su posjećena bila predavanja o mogućnosti pronalaska posla u inozemstvu, te predstavljanje Europskog portala za zapošljavanje. Interes je izazvala i mogućnost individualne poduke o korištenju interneta i osnovno informatičko opismenjavanje. Tražena je i literatura za uzgoj voća i povrća, naročito kultura koje su manje zastupljene a sve popularnije poput aronije ili lješnjaka.

Solidna posjećenost i zadovoljstvo polaznika naučenim razlog su za pokretanje programa i u vlastitom prostoru. Kristian Ujlaki, koordinator Stručno-znanstvenog odjela, kaže kako će  se na radionicama jednom mjesečno predstavljati primjeri dobre prakse u zapošljavanju i samozapošljavanju. Zainteresiranima će se omogućiti da se upoznaju sa iskustvima gradskih poduzetnika, među kojima su i uspješne koprivničke obrtnice čije će udruženje sudjelovati u jednoj od predstojećih radionica. U programu se računa i na sudjelovanje bivših polaznika koji su zahvaljujući pomoći knjižničara uspjeli pokrenuti vlastiti posao.

Podsjećamo, Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ je u 2013. godini dobila nekoliko nagrada i priznanja, među ostalim i Nacionalno priznanje Hrvatskoga knjižničarskog društva „Knjižnica godine“ za inovativan, kreativan i kvalitetan rad.