SPORT

Hrvatska se reprezentacija susreće sa starim poznanicima, Japanom. Igrali su magične ’98 kada ih je u 82. minuti utišala vatrena devetka Davor Šuker.

Nakon 2018. i srebra iz Rusije, Hrvatska je ponovno osigurala osminu finala. Uoči susreta s Crvenim vragovima Hrvatskoj je bio dovoljan bod da se plasira među najboljih 16. Utakmica s Belgijom pratila se s velikim nestrpljenjem, no Vatreni su ostavili srce na terenu i rezultatom 0:0 sretno prošli dalje.

Sljedeća „stanica“ Vatrenih saznala se nakon naše utakmice. Hrvatska je imala tri moguća protivnika, a to su Španjolska, Njemačka i Japan. Sve je izgledalo kako će u skupini E prva biti Furija i da će Hrvatska ponovno u osmini finala nakon Eura odmjeriti snage s njima. U susretu koji je odlučivao, Španjolska je povela ranim pogotkom. Zabio je Morata u 11 minuti utakmice. Sve je teklo k pobjedi Furije, ali u 48. minuti ukazuje se Doan i utakmicu vraća na početak. Samo tri minute kasnije fantastični Japanci dolaze do vodstva u 51. minuti zabija Tanaka.

Japan tako prolazi dalje kao vodeći u skupini E i u ponedjeljak od 16:00 igraju protiv Vatrenih.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić za Japan je imao samo riječi hvale:

„Znamo da Japan ima puno igrača u Europi, mislim njih osmoricu u Bundesligi, imaju igrača i u Celticu, dobre igrače iz prvenstva… To je dobra stvar za japanskog izbornika, to da poznaje europski nogomet. Japan će biti dostojan suparnik Hrvatskoj. Nisam iznenađen time da je Japan u osmini finala. Zaslužio je to svojim igrama i kvalitetom i na tome čestitam.“

Vatreni su pokazali da će ostaviti sve na terenu i da ih nitko ne smije podcjenjivati. Dalićevi izabranici ispred sebe imaju nekoliko dana za rekuperaciju, a potom moraju skupiti glave i zajedno otići po željeno četvrtfinale.

Fotografija: David Žeger