Info

Futsal

Igračice futsala Sveučilišta Sjever uspjele su u veoma napetoj utakmici pobijediti svog prošlogodišnjeg rivala s UniSport Finalsa, ekipu Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ iz Vukovara. Igra u kojoj je sve ukazivalo na to da će Sjeveru opet izmaći mjesto na postolju za futsal, naglo se preokrenula prilikom izvođenja šesteraca. Ovaj polufinalni okršaj zaključen je s konačnim rezultatom 4:2, što je Sjeveru donijelo treće mjesto u futsalu i jedinu medalju na ovom natjecanju.

Ženska futsal momčad Sveučilišta Sjever pobijedila je protivnice s Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ iz Vukovara u polufinalnom susretu na UniSport Finalsima u Poreču i osvojila brončanu medalju. U utakmici koja se igrala u Dvorani Intersport, prvi je pogodak za ekipu Sjevera postigla Klaudia Kolar u desetoj minuti. Asistirala joj je Ana Stipičević, a to je ujedno bio i jedini pogodak za ekipu Sjevera u prvom poluvremenu. Vukovar je također uspio ostvariti jedan pogodak pa su djevojke na pauzu otišle s izjednačenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme nije započelo obećavajuće za igračice Sjevera. Neposredno nakon još jednog pogotka za Vukovar u 22. minuti, čime je rezultat porastao na 2:1, vratarka Sjevera Sabina Jalšavečki zaradila je crveni karton jer je igrala rukom. Iako se ekipa usprotivila odluci sudaca, smatrajući da se radi o pogrešci, oni su ipak ostali pri svojoj odluci.
Nakon što su ostali bez jedne igračice, na golu je Sabinu Jalšavečki zamijenila Tonka Hozjak. Samo minutu nakon ovog grubog prekršaja vratarke iz prve postave, točnije u 26. minuti, još je jednom za Sjever zabila Klaudia Kolar i ponovno izjednačila rezultat na 2:2, s kojim su natjecateljice dočekale kraj utakmice.

Odlučujuća završnica

Utakmica je završila u trenutku kada je na semaforu s obje strane dvorane stajao isti broj pogodaka. Do konačnog rezultata došlo se preko penala. Zamjenska vratarka Tonka Hozjak obranila ih je tri, što joj je osiguralo titulu najvrjednije igračice utakmice.

„Cure su odigrale za svaku pohvalu. U jednom trenutku smo imale igračicu manje. Sudili su nam ruku koja nije bila ruka golmanici koja nije bila u svojem prostoru. Vjere nikad nije nedostajalo, uvijek smo tu jedna za drugu. Sve je išlo na glavu, ako ide jedna idu sve“, izjavila je igračica Petra Jakopec neposredno nakon utakmice.

Naposlijetku je treće mjesto u futsalu Sjever izborio zahvaljujući preciznim pogodcima Ane Stipičević i Anđele Kristine Selak na penalima. Rezultat je nakon penala bio 4:2 za Sjever. Zlatnu medalju osvojilo je Sveučilište u Zagrebu nakon pobjede protiv Splita 3:1.

„Odigrali smo dvije utakmice bez ikakvog treninga, a cure su se borile do maksimuma. Sve taktike koje smo zacrtali napraviti su prošle i sreća nas je pomazila na lutriji sedmeraca i evo nas tu. Treće mjesto na državnom prvenstvu i idemo dalje“, rekao je trener ekipe futsala Karlo Pudina, pri čemu nije želio otkriti koje su to taktike i kombinatorike na kraju prevagnule u njihovu korist.

Prisjetimo se, Sveučilište Sjever je i prošle godine u polufinalu UniSport Finalsa odmjerilo snage protiv Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ iz Vukovara. Pobjedu je onda uvjerljivo odnio Vukovar pobijedivši s 10:2, a Sjever je završio na četvrtom mjestu. Detalje o sportovima i rezultatima u kojima se Sjever natjecao prvog dana Finalsa, možete saznati ovdje.

IZVOR: UniSport Digital Prve postave ekipa futsala Sjevera (crveni) i Vukovara (plavi)