UniSport Finals

Obično se kaže da nakon kiše dolazi sunce. Većini sportašica i sportaša koji ove godine predstavljaju Sveučilište Sjever na UniSport Finals igrama u Poreču, ono se itekako osmjehnulo. Rekapitulacija rezultata svih pojedinačnih i ekipnih sportova u kojima je Sjever imao svoje predstavnike nakon prvog dana natjecanja pokazala je da će ženska ekipa futsala i košarke 3×3 te muška ekipa rukometa, nogometa i odbojke na pijesku dobiti priliku zasjati na postolju.

Košarkašice su u najboljoj poziciji jer imaju priliku ući u finale. Predstavnici ostalih sportova nisu bili te sreće. Igračice futsala će do trećeg mjesta pokušati doći danas u utakmici protiv Vukovara. Košarkašice će odmjeriti snage protiv Splita. Rukometaši će u borbu za broncu protiv Zagreba, a nogometaši protiv Splita.

Sportski entuzijazam i ugodnu natjecateljsku atmosferu, na ovogodišnjim UniSport Finals igrama u Poreču, nije uspjelo pokvariti kišno vrijeme. Ipak, najgore su po pitanju rezultata prošli nogometaši. Sveučilište u Osijeku uspjelo je zatresti mrežu Sjevera čak jedanaest puta. Sjever to s protivničkom mrežom nije uspio učiniti niti jednom. Ipak, svoje će snage nogometaši danas odmjeriti protiv Sveučilišta u Splitu u borbi za posljednje mjesto na postolju. Osijek se pokazao kao izazovan protivnik i za tenisače. Izgubili su u setovima 2:0 (4:0, 4:0), a ishod u stolnom tenisu bio je identičan.

Rukometašima Sjevera pobjeda, u napetoj utakmici protiv Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, izmakla je za dlaku. Održavali su minimalnu razliku do samog kraja. Okršaj je završio izjednačeno, rezultatom 31:31. Pobjedu su na sedmercima ipak izvukli protivnici. Sjeveru je poraz svejedno bio dovoljan da uđe u utrku za treće mjesto. Utakmica se igra danas protiv Zagreba.

Ženska ekipa futsala izgubila je u polufinalu odigravši utakmicu protiv Sveučilišta u Zagrebu. Zagrepčanke su im uspjele zabiti sedam golova. Na sreću Sjevera, to je također bilo dovoljno da si osiguraju današnju borbu za broncu protiv Vukovara.

Dosad je najbolje prošla ekipa ženske košarke 3×3. Izgubile su od Zagreba rezultatom 14:2. U drugoj utakmici protiv Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ ostvarile su pobjedu zabivši im 21 koš. Protivnice iz Vukovara postigle su samo jedan pogodak. Sjeveru je ovaj rezultat omogućio prolazak u polufinale koje će igrati danas protiv Sveučilišta u Splitu. Međutim, muška ekipa izgubila je dvije utakmice. Jednu protiv Veleučilišta u Karlovcu rezultatom 17:6, a ishod druge utakmice protiv Zagreba završio je rezultatom 22:3. Nisu se uspjeli plasirati u polufinale.

Podsjetimo, UniSport Finals završno je sportsko prvenstvo visokih učilišta u Republici Hrvatskoj. Na njemu ove godine sudjeluje 1300 studentica i studenata s 19 visokih učilišta iz cijele zemlje. Kako je proteklo otvorenje ove važne sportske manifestacije, možete pročitati ovdje.