DRUŠTVO

U Gradskoj vijećnici grada Koprivnice 29.5.2019. održana je osnovnoškolska debata na temu ekologije i ekološke osviještenosti točnije „Kako obitelj može utjecati na klimatske promjene“.

„Na Sveučilištu Sjever koje dijelimo sa gradom Varaždinom, najmlađem javnom sveučilištu u Republici Hrvatskoj, možete studirati Održivu mobilnost i logistiku. Studij koji je jedinstven u Hrvatskoj, a već uhodan u Europskoj uniji, koji se bavi upravo pitanjima održivog razvoja i održive mobilnosti.“ rekla je Ksenij Ostriž, zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice. Ovime je održala uvodnu riječ i otvorila debatu.

Ksenij Ostriž, zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice

Na debati su sudjelovale i naše studentice koje su prošlog tjedna sa doc. dr. sc. Lidijom Dujić mentorirale srednjoškolce koji su dalje znanje prenijeli na učenike koprivničkih osnovnih škola. Doc. dr. sc. Lidija Dujić i studentice druge godine novinarstva Nora Mlinarić, Ana Vugrin i Paula Vrhovčić za ovo sudjelovanje dobile su priznanje od Grada Koprivnice.

Studentice novinarstva

Srednjoškolci su ovog puta bili u ulozi moderatora i sudaca, a osnovnoškolci su bili podijeljeni u afirmacijsku i negacijsku grupu. Obje strane su čvrtso zastupale svoje stavove te su vrlo ozbiljno pristupili raspravi. Na kraju je, odlukom sudaca, pobjedu odnijela negacijska skupina sa zaključkom da podržavaju ekologiju, ali kako sa promjenama treba početi od vrha te one zahtijevaju financijsku podršku.

foto: Nora Mlinarić