SPORT

Nogometaši zagrebačkog Dinama sinoć su odigrali svoju posljednju ovosezonsku europsku utakmicu. Poraženi su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala Europske lige na gostovanju kod španjolskog Villarreala, rezultatom 2:1.

Žuta podmornica” je zasluženo slavila pogotcima Alcácera u 36′ i Morena u 42′. Dinamov počasni pogodak zabio je Mislav Oršić u 74′.

Villarreal je preuzeo inicijativu od samog početka utakmice. Dinamo je teško dolazio do posjeda i bilo kakvih prilika. Prvu izgledniju šansu, Španjolci su imali u 25. minuti utakmice. Prilika se izrodila iz nepostojećeg kornera. Chukwueze je šutirao volejom, a njegov odličan udarac zaustavila je vratnica.

Do prve ozbiljnije prilike, Modri su došli u 28. minuti utakmice. Ubacio je Petković, lopta je odskakutala do Oršića, koji se ne snalazi najbolje i šalje ju preko vrata.

Villarreal je poveo u 36. minuti utakmice. Parejo je odlično uposlio Chukwuezea, koji je zatim proslijedio do slobodnog Paca Alcácera. Nekadašnji igrač Barcelone lako je poentirao za svoj šesti ovosezonski pogodak u Europskoj ligi.

Screenshot / YouTube

Šest minuta nakon, spretno dočekavši odbijanac u Dinamovu šesnaestercu, svoj šesti gol u Europskoj ligi je zabio i krvoločni Gerard Moreno.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Dinamo je u drugo poluvrijeme krenuo puno agilnije. Odličnu priliku je u 49. minuti propustio Lovro Majer. Ukrao je loptu igraču Villarreala, sjurio se sam prema vrataru, htio uposliti slobodnog Petkovića, ali na koncu nije uspio. Sve je uspješno opstruirao vratar Villarreala, Geronimo Rulli.

U pedeset prvoj, raspoloženi Chukwueze puca preko gola. Minutu nakon, probao je i Oršić, također izvan okvira.

Uslijedile su dvije odlične prilike u 65. minuti. Prvo je Oršić, na proigravanje Gvardiola, zamalo promašio okvir vrata. Petnaestak sekundi nakon, udarac Morena spektakularno je obranio Livaković. Obrana kola, definitivno.

U 74. minuti, Modri dolaze do smanjena rezultata. U kombinaciji Oršić-Petković, strijelac je Mislav, a asistent Bruno. Oršiću je to šesti europski pogodak u sezoni, Petkoviću prva asistencija.

Villarreal nije bio previše impresioniran pogotkom Oršića. Nastavili su svoju dominaciju. Dva puta je ozbiljno zaprijetio neumorni Chukwueze. U 76′ je pogodio vratnicu, a u 81′ Livakovića.

Dinamo se nadao povratku aktivnom rezultatu u 88. minuti utakmice. Petković je izborio slobodni udarac s vrha kaznenog prostora. Oršić je pucao. Lopta je otišla preko gola, a zajedno s njom je otišla i posljednja Dinamova nada u polufinale.

Dinamo je ispao, ali nema veze. Nije se osramotio, dapače, odigrao je hrabro i čvrsto. Lavovski.

Treba ostati korektan i priznati: Villarreal je kvalitetniji i zasluženo ide dalje.

O kvaliteti Španjolaca najbolje govori činjenica da je Unai Emery u prvoj utakmici u Zagrebu kao napadača isturio Carlosa Baccu, nekadašnjeg topnika Milana i dvostrukog osvajača Europske lige. S obzirom na to da Kolumbijac u prvoj utakmici nije odigrao najbolje, jadni Emery je u uzvratu bio prisiljen mijenjati. A „prisilna zamjena“ bio je Paco Alcácer, ni manje ni više nego bivši igrač Barcelone i Borussije Dortmund. Treba li još nešto dodati?

Nije sramota ispasti od takvog protivnika.

Bravo dečki i hvala vam na svemu. Hvala na svakom od ovih 17 pogodaka, hvala na svakoj od ovih 7 pobjeda. Hvala na svakom od ova 3 poraza. Bili ste brilijantni.