SPORT

U prvoj utakmici skupine G, između Hrvatske i Brazila, naše su rukometašice poražene rezultatom 30:25.

Susret protiv Brazila, za Hrvatsku je krenuo loše već u 30. sekundi igre kada je isključena Dora Krsnik na dvije minute zbog prekršaja.Taj potez, izbornik Šoštarić smatra ”kastracijom”, a komentirao je i činjenicu da Brazil u 25. minuti nije imao ni jedan žuti karton, a prema njegovim riječima bilo je elemenata za ostvarivanje istog. Brazilke su to vrlo brzo iskoristile, te postigle prve pogotke. Hrvatska je velike probleme imala u obrani koju su protivničke igračice s lakoćom probijale.

Na predah, rukometašice su otišle s rezultatom 12:18, a dvije minute prije kraja Kapitanović je obranila sedmerac Cordoso, ali ni to nije našim igračicama bio dovoljan poticaj za bolju igru u nastavku.

U drugom poluvremenu Hrvatska je u igri imala igračicu više i zabila dva gola te tako smanjila gol razliku. Najveća prednost koju je Brazil imao bilo je devet golova, koju su naše igračice do kraja utakmice uspjele samo smanjiti, a Krsnik nije uspjela zabiti sedmerac u zadnjoj minuti utakmice.

– U drugom poluvremenu smo u zadnjih 20 minuta pokazali zaista što znamo i koliko možemo i dotjerali ih do toga da su bili vrlo blizu da dođemo na još manju razliku nego što je završilo – komentirao je izbornik Nenad Šoštarić nakon utakmice i priznao da je igra bila loša.

Najviše golova u našoj reprezentaciji postigla je Valentina Blažević, njih sedam. U suparničkoj ekipi, najuspješnija bila je Bruna De Paula s istim brojem pogotka kao Blažević. De Paula je proglašena i igračicom utakmice.

Obje ekipe imale su isti broj isključenja na dvije minute, po tri za svaku ekipu. U igri s igračem manje, Brazil je zabio jedan gol. Ipak, s igračem više, svaka je momčad zabila po četiri gola. Zanimljivo, iako je igra Hrvatske od početka bila gora nego od Brazila, izbornik Šoštarić tražio je timeout manje nego brazilski izbornik (2:3).

Slijedi utakmica s Paragvajem u subotu, a u ponedjeljak igramo protiv Japana koji je pobijedio Paragvaj s čak 23 golova razlike.