SVEUČILIŠTE SJEVER

Prva generacija studenata Sveučilišta Sjever u Koprivnici dobiva titulu prvostupnika. Promocija počinje u srijedu, 16. prosinca, u Sveučilišnom centru u Koprivnici. Osim u Koprivnici, svoje diplome dobivaju i studenti Sveučilišta Sjever u Varaždinu.

Prije tri godine započela je bitka na Sjeveru. Svoje znanje s područja novinarstva, dizajna i menadžmenta stjecala je prva generacija tada još Medijskog sveučilišta. Na putu je bilo par izgubljenih, no najjači su opstali. Svoju su titulu zaradili, a sada je vrijeme i za dodjelu.

Promocija započinje u Sveučilišnom centru u Koprivnici. Titulu prvostupnika u 11:00 dobivaju studenti s Odjela za novinarstvo, a nakon njih, s početkom u 13:00, na red dolaze studenti Odjela za medijski dizajn i Odjela za poslovanje i menadžmente u medijima.

S obzirom na to da je ovo prva promocija prvostupnika u Sveučilišnom centru Koprivnica, posebna gošća bit će gradonačelnica Vesna Želježnjak sa suradnicima i drugim uvaženim gostima.

U Sveučilišnom centru u Varaždinu promocija će trajati dva dana.

Petak, 18. prosinca:

• u 10:00 prvostupnice i prvostupnici Odjela za biomedicinske znanosti (Grupa 1)
  • u 11:30 prvostupnice i prvostupnici Odjela za biomedicinske znanosti (Grupa 2)
  • u 13:00 prvostupnice i prvostupnici Odjela za multimediju, oblikovanje i primjenu
  • u 14:30 prvostupnice i prvostupnici Odjela za elektrotehniku
  • u 16:00 prvostupnice i prvostupnici Odjela za graditeljstvo
  • u 17:30 magistrice i magistri Odjela za komunikologiju i odnose s javnostima.

Subota, 19. prosinca:

• u 10:00 prvostupnice i prvostupnici Odjela za tehničku i gospodarsku logistiku
  • u 11:30 prvostupnice i prvostupnici Odjela za proizvodno strojarstvo
  • u 13:00 prvostupnice i prvostupnici Odjela za biomedicinske znanosti (Grupa 3)
  • u 14:30 prvostupnice i prvostupnici Odjela za biomedicinske znanosti (Grupa 4)
  • u 16:00 magistrice i magistri Odjela za poslovnu ekonomiju.

U oba sveučilišna centra bit će promovirano 416 prvostupnika preddiplomskih studija i 63 magistara struke.

Nakon što je Sveučilište Sjever 2. lipnja 2015. proglašeno javnim, ovo je prva generacija mladih snaga sposobnih za rad u području biomedicinskih, tehničkih i drugih znanosti.