Uncategorized

Studenti Pravnog fakulteta u Zagrebu koji u sklopu projekta Pravne klinike pružaju besplatnu pravnu pomoć građanima, dolaze 19. studenog u Koprivnicu. Besplatna savjetovanja održavat će se u Gradskoj vijećnici od 10 do 12 sati. Svi zainteresirani građani, kojima je potrebna pravna pomoć, mole se da ponesu sa sobom fotokopije osobne iskaznice i dokumentacije vezane uz pravni problem.

Pravna klinika pruža savjete i pomaže korisnicima u sastavljanju raznih pismena, a ponekad se mogu uključiti i u planiranje nastupanja u pravnim i sudskim postupcima. Studentima Klinike pomažu i njihovi mentori, profesori, suradnici i znanstveni asistenti, a oni se ravnaju po odredbama Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći i Pravilnika o studiranju.