Uncategorized

Pravna klinika zagrebačkog Pravnog fakulteta u suradnji s udrugom „Bolje sutra“, u srijedu 16. travnja, ponovo gostuje u Koprivnici. Ako trebate besplatni pravni savjet možete se obratiti studentima volonterima. Potrebno je kopirati dokumente vezane za određeni slučaj, a svi koji žele zatražiti pravni savjet, mogu to učiniti od 10 do 12 sati na adresi Zrinski trg 1 ili od 12 do 14 sati na adresi Hercegovačka 1.

Pravna klinika djeluje već četri godine, a pokrenuta je od strane Pravnog fakulteta u Zagrebu pod vodstvom profesora Alana Uzelca. Do sada iza sebe ima više od 3000 uspješno riješenih slučajeva, a postoje i „vanjske klinike“ što je zapravo suradnja Pravne klinike u Zagrebu s ostalim gradovima u Republici Hrvatskoj.

Tako je na red došla i Koprivnica koja je, 19. ožujka 2014. godine na Zrinskom trgu otvorila vrata zagrebačkim kliničarima. Svatko tko je trebao pomoć mogao je besplatno dobiti pravni savjet. Stranke su evidentirane, a njihovi slučajevi se već rješavaju. Što je zapravo „pravna klinika“ i na koji način djeluje objasnila nam je Monika Lorković, studentica četvrte godine Pravnog Fakulteta u Zagrebu – „Pravna klinika ogranak je Pravnog fakulteta u okviru koje studenti pružaju besplatnu primarnu pravnu pomoć socijalno ugroženima pod stručnim nadzorom akademskih mentora fakulteta“.

Pružanjem pomoći drugima, studenti imaju priliku steći potrebna iskustva i znanja u daljnjem školovanju. Rad u klinici je isključivo volonterski, no, kako kaže, studentima je dovoljno iskustvo, a i zadovoljna stranka – „Stranaka ima dosta, do sada smo riješili uspješno oko 3000 predmeta i do sada su svi bili zadovoljni našim radom i još nisam čula nikoga da se na išta žalio, a jako je lijepo čuti to iz prve ruke od stranaka koje dolaze po pomoć.“ Stoga, ako vam je potrebna pravna pomoć, možete ju besplatno dobiti već ove srijede u Koprivnici.