Info

U utorak, 10. svibnja 2016. godine, u 15:30 u Sveučilišnom centru Koprivnica u predavaonici A01 novinar i urednik Ante Gavranović održat će gostujuće predavanje na temu Poslovno novinarstvo.

Poliglot, feljtonist, komentator, pisac više desetaka knjiga i publikacija o gospodarstvu, prvi predsjednik Hrvatskoga novinarskog društva u samostalnoj Hrvatskoj, dobitnik nagrade za životno djelo Otokar Keršovani odlikovan Redom Danice hrvatske s likom Blaža Lorkovića i dobitnik niza drugih priznanja. Ante Gavranović (1933.) radni je vijek počeo i završio u Privrednom vjesniku. Od lipnja 1954. do rujna 1991. bio je novinar, urednik, glavni urednik i direktor novinsko-izdavačke kuće. Također, bio je član Upravnog odbora Končara i glavni urednik časopisa Končarevac, predsjednik Uprave Horizont Pressa, predsjednik Uprave Grupe Privredni vjesnik i direktor nakladničke kuće BinozaPress. Gavranović je, uz ostalo, bio i dugogodišnji predsjednik Hrvatskoga novinarskog društva (HND). Autor je nekoliko knjiga o medijima.

Prema njegovim riječima svjetsko gospodarsko okruženje traži i treba, možda više nego ikad ranije, kvalitetno poslovno novinarstvo bez obzira na sve praktične, etičke i uredničke potrebe i teškoće, stoga pozivamo sve studente, profesore i djelatnike Sveučilišta Sjever da se pridruže navedenom predavanju.