DRUŠTVO

Lady Gaga samo je jedna od zvijezda koja će 16. travnja sudjelovati u humanitarnoj emisiji „One World: Together At Home“, tijekom koje će se prikupljati novac za fond za borbu protiv korona virusa.

Organizatori emisije su Global Citizen i Svjetska zdravstvena organizacija, u suradnji s Lady Gagom, koja je potvrdila kako je u fond već prikupljeno 35 milijuna dolara, kako doznajemo sa službene stranice WHO-a.

Emisija će biti emitirana putem streaming platforme koja uključuje YouTube, Twitter, Facebook i Twitch, a poznate televizijske mreže, BBC, ABC, NBC i iHeartMedia, događaj će prenositi uživo u Sjevernoj Americi.

U emisiji će nastupati poznati glazbenici, ali će se napraviti i intervjui s radnicima koji su na prvoj liniji borbe protiv korona virusa. Poznate osobe koje su potvrdile sudjelovanje u humanitarnoj emisiji su, među ostalima, Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder, John Legend, Billie Eilish, David Beckham, Green Day i mnogi drugi. Za vođenje emisije i zabavljanje publike zaduženi su komičari Jimmy Kimmell, Stephen Colbert i Jimmy Fallon.

BBC, najveća britanska radiotelevizijska korporacija, osigurao je prava za tržište u Velikoj Britaniji, a revizor BBC-ja kaže da je oduševljena što će BBC prenositi ovaj posebni događaj u kojem će sudjelovati neke od najomiljenijih svjetskih zvijezda kako bi pružile podršku medicinskim djelatnicima širom svijeta u ovom izazovnom vremenu.