Kazalište

Veliki smiješni rat, ispitnu predstavu prve godine koja je premijerno izvedena 30. lipnja 2014., ponovno će odigrati studenti treće godine studija Gluma i mediji u Rijeci, i to 10. prosinca u Centru za kulturu Čakovec, a 11. prosinca u varaždinskom HNK-u.

Predstava rađena u ključu commedie dell’arte nastala je na temelju tekstova Licemjer i Rat, pisama Carla Goldonija (obradili Sandro Bajini i Giovanni Poli, a prevela Daša Bradičić), dijelova romana Jebo sad hiljadu dinara Borisa Dežulovića i pjesme Legenda o mrtvom vojniku Bertolta Brechta.

Kako i sam naslov kaže, u predstavi se progovara o apsurdu rata koji je smiješan i besmislen, a sve to kroz središnju figuru mladog Arrlechina koji se sprema u boj. U cijeloj priči odlaska u rat isprepletena je i ljubav između Arrlechina i Coraline.

Dramaturgiju i režiju potpisuju Rade Šerbedžija i Lenka Udovički.

Za pokret su zaslužni Edvin Liverić i Ivana Kalc, asistentice su Jelena Lopatić i Tanja Smoje, a glazbu su, uz pomoć Nigela Osbornea, kreirali studenti.

Oblikovanje svjetla potpisuju Marin Lukanović i Lenka Udovički, a kostime i rekvizitu studenti Akademije primijenjenih umjetnosti. Glazbu uživo izvode Anis Galijatović i Franka Zlatić. Korepetitorica je Valnea Žauhar, a glazbeni producent Damir Urban.

U predstavi igraju Frano Barunčić, Ella Bogadi, Nika Ivančić, Lovro Ivanković, Lara Lalić, Nika Levak, Jurica Marčec, Emir Mulalić, Marina Musulin, Nikola Nedić, Maja Ožegović, Mirta Polanović, Tena-Antonija Torjanac i Tijana Trošelj.