SPORT

Vatreni su senzacionalnom pobjedom protiv Brazila, ovogodišnjeg favorita na Svjetskom prvenstvu, osigurali svoj ulazak u polufinale. U utorak u 20:00 sati po našem vremenu, čeka ih još veći izazov – Argentina pod vodstvom Lionela Messija.

Hrvatska i brazilska nogometna reprezentacija odigrali su u petak utakmicu za ulazak u polufinale. Neymar u 105+1′ minuti zabija gol za vodstvo Brazila. Vatreni ni tada nisu pognuli glave, već su žustro krenuli na brazilski gol što se itekako isplatilo. Veličanstveni Petković u 117′ zabija za izjednačenje. Hrvatska i Brazil jedanaestercima su odlučili tko odlazi kući, a tko u borbu za finale. Hrvatska reprezentacija još jednom je dokazala svoju moć te je rezultat na kraju bio 1(4) : 1(2).

Izbornik Zlatko Dalić uoči susreta s Argentinom izjavio je: „Proučit ćemo igru Argentine i najviše pažnje pokloniti detalju kako zaustaviti Messija. Nećemo ga čuvati čovjek na čovjeka, ali moramo na njega pripaziti i zatvoriti ga. On ne trči puno, on čeka loptu i onda kad je dobije, pun je energije. Ključ će biti naša obrana, ali ako ponovimo ono protiv Brazila, onda nema tog prostora koji on treba. Čekaju svjetsku titulu i sad su sretni, slave što je Brazil ispao, a oni prošli. Bit će vrlo motivirani jer smo ih pobijedili prije četiri godine na Svjetskom prvenstvu. Njima je i dalje Messi glavni igrač, ali imaju i mlađe. Sve će ovisiti o nama. Ako ne budemo pravi, ozbiljni, onda neće biti dobro. Dobri su, ali na nama je dalje sve“. Govoreći o sastavu, pretpostavlja se da će biti identičan ili gotovo identičan kao i u borbi protiv Brazila. Jedina moguća promjena je Bruno Petković od prve minute.

Čeka li ih u slučaju pobjede Maroko ili ponovo Francuska? Saznat ćemo uskoro.