Uncategorized

Ni loše, kišovito i vjetrovito vrijeme nije moglo spriječiti varaždinske maturante da točno u podne na glavnom gradskom trgu zaplešu  tradicionalni francuski ples quadrillu. Tako su se i ove godine uključili u međunarodnu manifestaciju zajedno s vršnjacima iz cijele Europe. Njih ukupno 313 iz 16 škola iz cijele Varaždinske županije proteklih je tjedana uz pomoć instruktora plesne škole „Havana“ marljivo vježbalo kako bi na popularnom varaždinskom Korzu točno otplesali brižljivo pripremljenu koreografiju quadrille.

quadrilla03 quadrilla02

Kada se zbroje plesači iz svih zemalja, organizatori se nadaju da će ponovo biti srušen svjetski rekord u plesanju tog plesa. Rezultati će biti poznati tek kroz nekoliko dana. Varaždinski maturanti u toj akciji sudjeluju već pet godina, a ove su godine organizatori bili Savjet mladih Grada Varaždina i Savjet mladih Varaždinske županije u sklopu programa Dani maturanata.

quadrilla01