SPORT

Utakmicom odigranom ovaj petak službeno je otvoreno 19. kolo SuperSport HNL-a. Na stadionu Anđelko Herjavec susreli su se Varaždin i Slaven Belupo. Susret je završio pobjedom Varaždina 1:0 (0:0). Pogodak za Varaždince postigao je Tonio Teklić s bijele točke.

Moglo bi se reći da je ovo bila utakmica kakva i priliči jednom „derbiju Sjevera“. Naime, zbog velike hladnoće smrzavali su se i igrači na terenu i gledatelji na tribinama. Tako da važno je čestitati i jednoj i drugoj momčadi na izdržljivosti.

Prvi pokušaj na utakmici ostvarila je domaća momčad. Teklić je u 4. minuti, nakon ubačaja Kolarića, pucao iz šesnaesterca, ali njegov udarac bio je blokiran. Nedugo nakon toga u napad su krenuli i gosti. Marina je u 8. minuti ubacio loptu za Mihalića, no lopta je ipak bila prebrza za Mihalića. Odličnu priliku za domaće imao je i Šego u 9. minuti. Pokušao je ubaciti loptu koja na kraju ipak nije pronašla njegove suigrače.

U 11. minuti za goste je ubacio Kvržić, ali varaždinski vratar Zelenika to je uspješno obranio. Već minutu kasnije Hoxha i Kvržić odigrali su dupli pas, no Hoxha je zakasnio na loptu. Isti je dvojac novu priliku ostvario u 20. minuti kada je Kvržić ubacio loptu za Hoxhu, koju Hoxha ipak nije stigao dohvatiti.

Ozbiljnu priliku za domaćine ostvarili su u 27. minuti Brodić i Šego. Brodić je dobacio loptu Šegi, koji je uputio ozbiljan udarac u okvir gola, no Slavenov vratar Čović uspješno ju je obranio. Ovime su se napadi Varaždinaca samo pojačali. Brodić je u 37. minuti pucao na gol, ali lopta je ipak otišla iznad grede, a pomoćni sudac je označio zaleđe. Posljednja ozbiljna prilika koju smo vidjeli u prvom poluvremenu bila je ona Elezijeva u 40. minuti. Varaždinski igrač silovito je pucao na gol, ali lopta je na kraju ipak otišla iznad gola.

U drugom su poluvremenu Varaždinci počeli stvarati ozbiljan pritisak na Slavenovu obranu. Započeli su ubacivanjem opasnih dugih lopti u kazneni prostor gostiju. U 60. je minuti za Varaždince prvo pucao Brodić pa zatim Šego, no Slavenovi braniči blokirali su oba pokušaja.

Nekoliko minuta kasnije, sudac Jakov Titlić dosudio je slobodni udarac za domaću momčad. Izvodio ga je Tonio Teklić, ali je njegova lopta ipak pogodila Slavenov živi zid. U 72. minuti ukazala se prilika i za goste, no Hoxha nije uspio realizirati priliku. Sredinom drugog poluvremena oba trenera započela su s ubacivanjem izmjena. Prvo su za Slaven Belupo ušli Mioč i Kocijan, a zatim za Varaždin Urata i Banovec.

Već kada su pred kraj utakmice gotovo svi bili sigurni da će ovo biti još jedan susret u nizu koji će završiti remijem, dogodilo se iznenađenje. Nakon starta Hoxhe nad Banovcem u 89. minuti, sudac je pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac za Varaždince izvodio je Tonio Teklić. Teklić je pucao vrlo samouvjereno te pogodio za vodstvo od 1:0. Ovim izvanrednim pogotkom osigurao si je i titulu igrača utakmice.

Ova je pobjeda zasigurno dala određen vjetar u leđa Varaždincima, s obzirom na to da je Varaždinu i Slaven Belupu ovo treći međusobni susret ove sezone. Naime, u prva dva susreta pobjedu su odnijeli Farmaceuti. Varaždinu su ova tri osvojena boda omogućila i uspon na prvenstvenoj ljestvici. Varaždinci su sada preskočili susjede te sjeli na četvrto mjesto tablice s 27 osvojenih bodova. Isto toliko bodova ima i Slaven Belupo, no oni se sada nalaze na petom mjestu tablice.

Sastavi

Varaždin (4-3-1-2): Zelenika – Stanić (od 71. Urata), Jelenić, Pellumbi, Kolarić – Pilj, Puclin, Elezi (od 71. Banovec) – Teklić (od 90+3. Stolnik) – Brodić (od 82. Šaranić), Šego (od 82. Domjanić); Trener: Mario Kovačević

Slaven Belupo (4-3-1-2): Čović – Kvržić, Christopoulos, Soldo, Bosec – Mudražija (od 69. Mioč), Jambor (od 69. Kocijan), Marina (od 90+2. Manaj) – Mihalić (od 46. Krstanović) – Crnac (od 84. Žuljević), Hoxha; Trener: Zoran Zekić

Fotografija: Lea Vincek