Uncategorized

Europsko prvenstvo za rukometašice na rasporedu je od 7. do 21. prosinca, a održat će se u tri hrvatska te tri mađarska grada. Varaždin, Osijek, Zagreb, Györ, Debrecen i Budimpešta će početkom prosinca ugostiti najbolje europske rukometne ženske reprezentacije, a bit će to drugi puta u povijesti da dvije zemlje zajedno organiziraju prvenstvo.

Euro u Hrvatskoj i Mađarskoj je 11. po redu europska smotra, a upravo je grad Varaždin domaćin skupine C i hrvatske reprezentacije koja će u Areni Varaždin snage odmjeriti sa Švedskom, Njemačkom i Nizozemskom. Kako bi se popularizirao rukomet te kako bi se na najbolji način predstavio hrvatski rukomet, pokrenuta je akcija „Rukomet ja volim“, koju je proteklih dana diljem Varaždina promovirala maskota Prvenstva – lija Foxette.

Maskota Europskog prvenstva posjetila je gotovo sve osnovne škole Varaždina te u učenicima probudila sportski duh. Nakon toga je na gradskoj tržnici svim građanima pomagala u prodaji voća i povrća, ali i nošenju teških vrećica i torbi.

Hrvatski rukometni savez i Podravka uz Grad Varaždin u petak, 28. studenog, organizirali su glazbeni, kulinarski i rukometni događaj. Na Kapucinskom trgu, uz najbolje kuhare, izbornika hrvatske muške seniorske reprezentacije Slavka Goluže, pomoćnog trenera muške seniorske reprezentacije i trenera GRK Varaždina 1930 Silvija Ivandije i igrača GRK Varaždina 1930 te bivšeg hrvatskog reprezentativca Zorana Jeftića, svi prisutni mogli su uživati u kuhanom vinu i toplom čaju. Varaždincima mogu u raznim nagradnim igrama osvojiti ulaznice za Europsko prvenstvo.

Građane su na Trg, kako bi još jednom pozdravile sve Varaždince i pozvale ih da u što većem broju dođu podržati na nadolazećim utakmicama, došle pozdraviti i hrvatske reprezentativke zajedno sa stručnim stožerom.

Za kraj događaja, sve prisutne zagrijale su četiri dame. Naime, novosadska grupa The Frajle izvela je svoje najveće hitove te su dva sata zabavljale Varaždin. Na taj način otvoren je i Varaždinski advent na kojem se mogu pronaći brojne kućice s raznim ponudama i specijalitetima, a za one najmlađe osigurano je klizalište.

Hrvatska reprezentacija će prvi nastup na Europskom prvenstvu odigrati 8. prosinca u 20.30 sati protiv Švedske. Drugi susret je na rasporedu 10. prosinca u 20.30 sati kada će snage odmjeriti protiv Njemačke, a nastup po skupinama zaključit će 12. prosinca u 20.30 sati utakmicom protiv Nizozemske.