Info

Hrvatski sabor je danas, 19. listopada 2018. godine na 9. sjednici uspješno usvojio novi Zakon o obavljanju studentskih poslova. Nakon 2 čitanja saborski zastupnici glasali su s 85 glasova za, 2 glasa protiv i 32 suzdržana.

Kako prenosi Hrvatski studentski zbor, novi zakon uvodi brojne promjene, a kao najvažniju promjenu ističu kako će od sada i izvanredni i redovni studenti imati pravo rada putem studentskog ugovora. Također, definirana je minimalna satnica, određeno je da će se provoditi veće inspekcije, a jasnije je određen i odnos između naručitelja, posrednika i izvršitelja studentskih poslova.

Zakon mora stupiti na snagu u roku od 8 dana nakon dana objave u Narodnim novinama, nakon čega će sadašnji zakon iz 1996. godine službeno prestati važiti.