Unin connect week

Sveučilište Sjever i ove godine održava Unin Connect Week, jedan od najznačajnijih događaja. Studenti imaju priliku vidjeti i naučiti nešto od budućih poslodavaca. Tjedan karijera svečano je otvoren u ponedjeljak u Sveučilišnom centru Varaždin, a danas i sutra održava se u Sveučilišnom centru Koprivnica.

Danas, u 10 sati, počeo je ,,Portfolio reviews“ na kojemu poznati dizajneri ocjenjuju radove naših studenata sa smjera Medijski dizajn. Od 11:30 studenti su imali priliku slušati predavanje Daria Devića „AI alati u dizajn procesu“. Od 12:30 održavala se panel rasprava „Karijera nakon Sjevera“. Na tom su panelu bivši studenti Ivan Glasnović, Martina Konjević Možanić i Patrica Markač pričali o svom poslovnom putu nakon završetka fakulteta.

Portfolio reviews
Foto: Lara Sekulić

Od 13:30 očekuje nas Predstavljanje tvrtki. Danas su po programu: Hrvatska gospodarska komora, Fina, 404 Agency, Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNET, Središnja agencija za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije – SAFU, HBOR, HAMAG-BICRO, Podravka, DEKRA, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Komunalac Koprivnica, Grad Koprivnica, Enter Koprivnica, Marisha studio, PIXEL agencija, ePodravina, EGMONT, Hrvatsko novinarsko društvo, Portal Drava.info, Radio Drava, Podravski radio te Studentski zbor Sveučilišta Sjever. O svima njima studenti će imati priliku čuti i dobiti neke korisne informacije.

,,Smatram da je Unin Connect Week odličan događaj za povezivanje studenata s budućim poslodavcima. Tu se zapravo nude nove prilike za buduću karijeru.“, izjavila je studentica prve godine Komunikologije, medija i novinarstva Dora Težak.

,,Za studente prvih godina ovo je jako dobro zato što vidimo koje su nam mogućnosti otvorene za posao. Može se naučiti nešto novo.“, izjavila je Veronika Konfic, studentica prve godine Komunikologije, medija i novinarstva.

Pridružite nam se sutra na zadnjem danu Unin Connect weeka!