Info

Učenici srednjih škola iz Koprivnice i okolnih gradova, poput Đurđevca, Varaždina i Križevaca, posjetili su redakciju portala i radija Pressedan na Sveučilištu Sjever u Koprivnici. Učenicima su radio predstavili profesorica Irena Radej Miličić i David Međurečan, student 5. godine diplomskog studija Komunikologije, medija i novinarstva, kao i bivši učenik jedne od tih srednjih škola.

„Prezentacija je bila jako zanimljiva, dosta detaljna i obuhvatila je sve bitne aspekte. Nisam se još odlučio za fakultet, ali ova prezentacija mi je dala ideju.“, rekao je učenik B.B. Srednje strukovne škole Đurđevac.

Izvor: Lara Sekulić

Učenici su imali priliku snimiti vijest te čuti kako bi njihov glas zvučao na radiju.

„Zanimljivo je bilo probati snimiti vijest jer nikada nisam čuo svoj glas snimljen na takav način.“, rekao je učenik J.F. Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci.

„Iskreno, svidjelo mi se jer i inače slušam radio pa sam htio čuti kako moj glas zvuči. Ovo iskustvo dalo mi je ideju o mogućem upisu ovog smjera.“, rekao je učenik Š.J. Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci.

Izvor: Lara Sekulić

Zatvaranje Dana otvorenih vrata Sveučilišta Sjever u Koprivnici održat će se u 14 sati, kada će učenici, osim što su se nahranili znanjem, imati priliku, u šatoru ispred zgrade fakulteta, nahraniti raznim specijalitetima Podravke.