SPORT

Nakon dobro odigrane utakmice protiv Paragvaja, hrvatske rukometašice su izgubile tešku utakmicu protiv Japana s dva gola razlike.

Poražene su sinoć u Castellonu u zadnjoj utakmici skupine G rezultatom 28:26.

Kraljice šoka u zadnjoj utakmici igrale su bez tri važne igračice Dore Krsnik, Ćamile Mičijević i Ivane Dežić, koje su bile pozitivne na korona virus. Njih tri su vanjske igračice, a izbornik Nenad Šoštarić u Španjolsku je poveo samo šest vanjskih igračica.

Sav teret u vanjskoj liniji pao je na Larissu Kalaus, Stelu Posavec i Valentinu Blažević.

U prvih 10. minuta utakmice, Hrvatska je preuzela vodstvo od dva gola razlika (6:4). Hrvatice su davale sve od sebe, ali probleme im je stvarala japanska vratarka Kametani, članica francuskog Besancona.

U prvom poluvremenu se igralo po principu gol za gol te su se rukometašice na kraju poluvremena uputile u svlačionice s izjednačenim rezultatom (14:14).

Tijekom utakmice bilo je neizvjesno tko će pobijediti. U 45. minuti su hrvatske rukometašice povele s tri gola razlike te imale nekoliko prilika kako bi zadržale pobjedu, no nisu iskoristile zicere koji su im se pružili u posljednjih 10 minuta utakmice.

Borba završava u 60. minuti vodstvom Japana za konačnih 28:26.

– Ovdje je organizacija strašno spora i mi nismo mogli odraditi današnji trening jer su nas tek u 10 ujutro testirali i do 19 sati smo čekali rezultate – komentirao je izbornik Nenad Šoštarić nakon utakmice.

Kraljice šoka bez boda napuštaju Castellon i ulaze u drugi krug u Alicante.