Studentski

Treći Filozofski caffe koji se održao u utorak 28.11. ponovno je okupio staru ekipu, ali i nekolicinu zainteresiranih.

Iako se radi o trećem izdanju, ovaj Filozofski caffe je po mnogočemu bio prvi takve vrste. Prošloga puta studenti su predložili i izglasali temu „Bullying u obrazovanju“ pa je tako i započela rasprava.

Ovoga puta moderatori su bili samo studenti. Juraj Ostović i Ana Brajdić pobrinuli su se da svatko dođe do riječi te da se rasprava nastavi u pravom smjeru. Nakon glavne teme govorilo se i o seksualnosti, definiciji ljubavi u današnje vrijeme i kako gledamo na izgled, odnosno koja ljepota je važnija – vanjska ili unutarnja.

Nakon što je završila glavna rasprava profesor Sead Alić kratko se obratio studentima. Rekao je da ga je ovo podsjetilo na studentske dane i izuzetno je zadovoljan što su studenti sami preuzeli inicijativu te se nada da će se okupljanje nastaviti u ovako velikom broju.

Iako je glavna rasprava završila oko pola 11, studenti su međusobno nastavili raspravljati i do kasno u noć.

Foto: Krešo Puklavec