SVEUČILIŠTE SJEVER

Jedan od najznačajnijih regionalnih događaja koji spaja akademsku i poslovnu zajednicu – Tjedan karijera „UNIN Connect Week“ započeo je 11. svibnja na Sveučilištu Sjever u Koprivnici i trajat će do 12. svibnja.

Tijekom ova dva dana, brojne tvrtke predstavile su se na Sveučilištu Sjever, pružajući studentima priliku za upoznavanje s različitim poslovnim sektorima i poslovnim prilikama. Osim toga, održane su brojne radionice i panel diskusije koje su privukle pažnju mnogih studenata. Posebno zanimljive bile su panel diskusije u kojima su sudjelovali razni stručnjaci, među kojima i osobe zanimljive za svijet medija. Ovo je bila jedinstvena prilika za upoznavanje studenata s uspješnim ljudima i dobivanje vrijednih savjeta za svoj profesionalni razvoj.

Prvo po programu, nakon okupljanja izlagača u šatoru, bila je panel rasprava pod nazivom „Karijera nakon Sjevera“ u kojoj su sudjelovali bivši studenti Ivan Pavić i Vedran Vrabec sa smjera Novinarstva, Jakov Košćak i Alen Dumić sa smjera Medijskog dizajna te Suzana Bernat sa smjera Poslovanja i menadžmenta. Moderator je bio poznati hrvatski voditelj Ivan Vukušić. Gosti su vrlo humoristično i otvoreno pričali o svojim iskustvima nakon fakulteta i snalaženju u poslovnom svijetu. Svi su imali priliku ispričati svoju priču u detalje i približiti ju studentima kojima će te priče pomoći u njihovom budućem profesionalnom razvoju. Rasprava se odvijala u prepunoj prostoriji, a gosti su nadmašili sva očekivanja. Studentima su pružili vrijedne informacije i otpratili ih sa smiješkom na predstavljanje tvrtki koje je uslijedilo nakon panel rasprave.

Mnoge su tvrtke predstavile sebe i svoje poslovne mogućnosti studentima. Sudionici su ovom prilikom imali mogućnost ostvariti prvi kontakt sa predstavnicima različitih tvrtki što je otvorilo vrata širokom rasponu prilika povezanih sa studijskim smjerovima. Osim predstavljanja tvrtki, studenti su imali priliku uživati u raznovrsnoj hrani pod pokroviteljstvom Podravke, a time se i popunilo slobodno vrijeme između panela. Zabavni sadržaji poput Photo booth-a također su doprinijeli ugodnoj atmosferi na događaju.

Nakon kratkog odmora, održan je i završni panel „Talk show Jedan na dva“ koji je obradio temu „TV maratonci: od Potjere do Voicea – može li se kreativnost naučiti“. Panelu su prisustvovali Joško Lokas, voditelj popularne TV emisije Potjera te voditelj Ivan Vukušić, a moderatorica rasprave bila je dr. sc. Ivona Čulo s Odjela za komunikologiju, medije i novinarstvo.

Prvi dan Tjedna karijera završio je u velikom stilu, ostavljajući snažan dojam na sve posjetitelje i pružajući izvrsnu priliku za povezivanje akademske i poslovne zajednice te stjecanje vrijednih iskustava i znanja za budućnost.

Izvor slika: Dania Matahlija