Tjedan karijera

Već smo se navikli na naš mal’, ali znanja pun, šator ispred zgrade Sveučilišta Sjever. Ovogodišnji Tjedan karijera polako se bliži kraju, a danas smo događaj premjestili u Koprivnicu gdje smo također uživali u razmjeni raznolikih iskustava.

Naš moderator, Ivan Vukušić, predstavio je sve prisutne tvrtke i njihove štandove koji su se nalazili u šatoru. Odabrani zaposlenici svojih tvrtki imali su priliku predstaviti se u najboljem svjetlu. Posjetitelji su mogli uzeti promotivne materijale, ali i dodatno se raspitati ako ih zanima nešto specifično o toj tvrtki.

Je li Tjedan karijera zaista koristan?

Ove godine prisustvovalo je mnoštvo tvrtki kojima smo zaista zahvalni na njihovu uloženomu trudu i vremenu koje su nam posvetili.

Marisha studio digitalna je agencija specijalizirana za vođenje stranica na društvenim mrežama, fotografiranje, ilustriranje i slično.

“Čast nam je i zadovoljstvo sudjelovati u Tjednu karijera na Sveučilištu Sjever. Uvijek nam je drago zapošljavati studente. Bavimo se digitalnim marketingom i neminovno je to da ćemo se spajati sa studentima iz takvih područja. Očekujemo vidjeti tko će nam se sve javiti i koje ćemo talente pridružiti našoj novoj generaciji.”, izjavila je Marija Barišić, direktorica Marisha studija.

Jedna od vodećih agencija za zapošljavanje, DEKRA, također je poslala svoje predstavnike koji su mladima rado predstavili svoje usluge.

“Naše usluge su ustupanje, posredovanje pri zapošljavanju i organiziranje evenata, promocija i slično. Naša današnja uloga je spojiti se sa studentima kako bismo im ukazali na to da se mogu prijaviti u našu bazu. Nudimo velik broj studentskih poslova. Surađujemo s velikim brojem klijenata. Ako u trenutku nisu u potrazi za poslom, mogu se prijaviti kod nas u bazu pa ćemo ih kontaktirati za neke buduće prilike.”, objasnila je Ana Lea Odak, HR consultant.

Gradsko komunalno poduzeće Koprivnice, Komunalac, kao glavnu zadaću ima gospodarenje otpadom. Čuvaju naš grad, a nedavno su u dvorištu Sveučilišta Sjever posadili najveću šumu hrane u Hrvatskoj. U tom projektu sudjelovalo je više od 300 volontera.

“Studenti su zainteresirani većinom za odrađivanje stručne prakse, ali i za ovako neke poslove. To se većinom odnosi na posao za animatore koji također nudimo. Naime, imamo dvije maskote, a to su Mirko Reciklirko i Mirka Kompostirka. Studenti nam također mogu pomoći oko pisanja nekih projekata. Otvoreni smo za sve! Slobodno nam se javite!”, pozvala je Petra Bijač koja je zadužena za marketing i odnose s javnošću tvrtke Komunalac Koprivnica.

Tjedan karijera
Izvor: Lara Sekulić

Kutija želja

Važno je spomenuti i to da je ovogodišnji Tjedan karijera poseban po tome što je prvi na kojem nam se predstavljaju članovi Studentskog zbora. Na vlastitu inicijativu i inicijativu uprave, osvanuo je i njihov štand. Oni vjeruju kako će svojim djelovanjem doprinijeti radu Sveučilišta Sjever, ali u svoj rad uključuju i želje ostalih studenata. Njihov štand krasila je kutija, ali ne bilo kakva, već “Kutija želja”. Naime, svi koji imaju određene ideje, probleme i želje, to mogu napisati na papir i ubaciti u tu kutiju. No, ne brinite se, kutija je i sutra na istom mjestu.

Tjedan karijera uistinu unosi određenu količinu zainteresiranosti i uzbuđenja. Međutim, kako ne bi sve bilo na osoblju fakulteta, tu su i studenti koji volontiraju kako bi se sve na vrijeme posložilo i odradilo. Zanimljiv sadržaj vezan za Tjedan karijera prisutan je i na TikTok-u naših portala Pressedan i Polaris. Veselimo se sutrašnjem danu i novim izlagačima!